W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Start programu Cyfrowy Powiat

W Starostwie Powiatowym w Garwolinie zainicjowany został  program „Cyfrowy Powiat”. Jego celem jest wsparcie rozwoju cyfrowego oraz wzmocnienie cyberbezpieczeństwa samorządów.

Do powiatów w całej Polsce trafi ponad 63 mln zł. W wydarzeniu uczestniczył Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM.

„Cyfrowy Powiat” to kolejny po „Cyfrowej Gminie” program, który jest skierowany do samorządów w całej Polsce. -Zależy nam na tym, aby w całym kraju rozwój cyfryzacji był równomierny, aby w każdym miejscu w Polsce były równe szanse w dostępie do nowych technologii – mówił podczas środowej konferencji prasowej minister Janusz Cieszyński.

Cyfrowy Powiat to konkurs grantowy dedykowany wszystkim jednostkom samorządu terytorialnego na poziomie powiatów. Planowany budżet programu to 63 857 634 zł. Powiaty mogą wnioskować o dofinansowanie w kwocie od 100 tys. do 350 tys. zł. Program Cyfrowy Powiat będzie realizowany w  ramach wsparcia samorządów w procesie cyfryzacji i wzmocnienia kompetencji w zakresie zdalnej obsługi interesantów.

Wnioski można składać do 11 września 2022 r. 

Dofinansowanie, zgodnie z zasadami konkursu, będzie można wydatkować na 4 obszary:

1/ Cyfryzacja biur / jednostek publicznych / jednostek podległych i nadzorowanych (z wyłączeniem placówek ochrony zdrowia) – zakup sprzętu IT i oprogramowania, licencji niezbędnych do realizacji e-usług oraz zdalnej pracy, stacje robocze, skanery, podpisy kwalifikowalne, czytniki itp. oraz zakup usług chmurowych.

2/ Zakup sprzętu IT dla:

– szkół i placówek specjalnych;

– domów dziecka, pieczy zastępczej, domów pomocy społecznej.

3/ Szkolenia dla pracowników urzędu z obszaru cyberbezpieczeństwa a także zaawansowanych usług cyfrowych.

4/ Zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych.

Fot.: www.gov.pl

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Siedem goli w szalonym meczu. Warta Poznań – FKS Stal Mielec 5:2 [VIDEO]

Wiadomości Mielec

III Gala ‘Master of English’ w Sali Królewskiej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spektakl teatru „Magia” na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa