W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka

Startuje Style Mielec – Festiwal Kultury Ulicznej

Już w weekend 16-18 czerwca startuje Style Mielec- Festiwal Kultury Ulicznej

W ramach wydarzenia w Mielcu odbywać się będą:

  • Warsztaty taneczne dla amatorów
  • Warsztaty taneczne dla tancerzy (breaking oraz hip hop) oraz zawody taneczne
  • Warsztaty street art oraz graffiti jam
  • Warsztaty muzyczne oraz skrecz sesja
  • Warsztaty teatralne oraz spektakl uliczny
  • Warsztaty i pokaz  “Street Football”
  • Koncerty
  • Wystawa w Galerii ESCEK

Warsztaty taneczne dla amatorów (breaking)

Breaking to rodzaj tańca, którego korzenie sięgają ulicy. Nie zawsze jednak pozytywnie odbierają go laicy. Tymczasem to wyjątkowo trudny taniec.  Jeden z najbardziej dynamicznych, taki, który daje poczucie wolności. Najmłodsi będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach tanecznych na których dowiedzą się na czym polega breaking a także poznają podstawowe kroki tego rodzaju tańca. Spotkanie będzie również okazją do doświadczenia zasady „fair play” oraz szacunku do pozostałych tancerzy. Warsztaty z najmłodszymi poprowadzi mielczanin- bboy Maciej Zbrzezny. 

Warsztaty odbędą się 14 czerwca w Sali nr 18 Domu Kultury SCK w Mielcu w godzinach: 17.00-18.30. Zapraszamy chętnych w wieku 10-14 lat do bezpłatnego udziału. 

Warsztaty taneczne dla b-boyów oraz zawody

Osoby bardziej doświadczone w tańcu będą miały okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez tancerzy znanych w środowisku polskim jak i zagranicznym. Specjaliści w tańcu breaking przekażą swoją wiedzę zainteresowanym. Z pewnością wśród chętnych uczestników będą także tancerze z innych miast Polski. Po warsztatach odbędą się zawody taneczne (tzw. bitwy), które zrealizowane zostaną w Parku im. Zespołu Pieśni i Tańca Rzeszowiacy, tuż obok Miejskiej Biblioteki Publicznej. Gośćmi specjalnymi będą sędziowie, którzy są tancerzami, mają głęboką wiedzę na temat tańca i tej kultury, m.in. Genaro Cibils, Andrii Gregul „Pluto” czy  Remigiusz “Remo” Łappo. Zawody polegać będą na zasadzie Fair Play w systemie pucharowym, gdzie w eliminacjach z 16 ekip dwuosobowych wyłonione będzie 8, które walczyć będą o pierwsze miejsce. Dla uczestników za 3 pierwsze miejsca przewidziana będzie nagroda pieniężna. Zawody odbywać się będą do muzyki tworzonej na żywo przez Bartłomieja Wszelakiego „DJ Merrenda”. Co dodatkowo podniesie widowiskowość działania. Po zawodach przewidziane jest afterparty w postaci koncertu na żywo mieleckiego zespołu Jazz Station.

Info o warsztatach:

17.06. 2023 Godz. 13:00-14:20

 Zgłoszenia na warsztaty prosimy wysyłać zgłoszenia mailowo na adres [email protected] 

Warsztaty street art oraz graffiti jam

Sztuka uliczna to przede wszystkim graffiti oraz murale. Mielecka młodzież oraz artyści Grzegorz Bula Cebula i Justyna Pomykała- Berrached zrealizują metodą szablonową kilka murali w różnych częściach miasta. Dodatkowo powstaną  także  instalacje plastyczne a także najmłodsi wykonają „grafitti ulotne” kredą na chodniku. Zaproszeni artyści uliczni podczas sobotniego finału stworzą na żywo graffiti na specjalnie powstałej ściance. 

Warsztaty muzyczne i skrecz sesja

Kultura uliczna to także muzyka. Przygotowane przez nas warsztaty nie będą się opierać jednak na nauce gry na instrumentach a prowadzącym będzie znany w środowisku Dj Noriz.  Uczestnicy dowiedzą się jak tworzy się bity, przedstawione zostaną im techniki miksowania muzyki, od tych najprostszych po zaawansowane, a także podstawy scratch-u. Uczestnicy dowiedzą się również jak we właściwy sposób podłączyć i korzystać ze sprzętu dj-skiego oraz zapoznają się z obsługą efektów. Warsztaty oraz skrecz sesja odbędzie na terenie Górki Cyranowskiej i będzie dostępna dla wszystkich. Będzie można przyjść posłuchać czy potańczyć do muzyki tworzonej na żywo.

Warsztaty i Skrecz sesja odbędzie się 16. 06. 2023 w godz. 17-19:30. 

Warsztaty teatralne oraz happening 

W Festiwalu Kultury Ulicznej nie może zabraknąć teatru, który rozwija nie tylko kreatywność ale służy także nawiązywaniu nowych relacji, przełamywaniu własnych ograniczeń i  integracji z grupą. Do udziału w zajęciach zaproszeni zostali zarówno młodzi uczestnicy zajęć teatralnych z Domu Kultury jak i artyści z klasy teatralnej z V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu. Głównym celem warsztatów jest przygotowanie grupy do przedstawienia efektów swojej pracy przed publicznością podczas finału. Happening teatralny pt. „Plomba hrabiego” zostanie pokazany w Parku Lachmana, bez tradycyjnych środków teatralnych, takich jak scena, kurtyna, kulisy, czy światło. Uczestnik warsztatu – aktor – performer stanie się fizycznie częścią zdarzenia artystycznego. W wydarzeniu pomaga aktorka Teatru Maska z Rzeszowa- Natalia Koza oraz nauczycielka i opiekun teatralny V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu- Dorota Świst.

Happening teatralny odbędzie się 18.06. 2023 o godz. 17.00. 

Wystawa Dariusza Milczarka w Galerii ESCEK

Zadaniu towarzyszyć będzie ekspozycja prac młodego, utalentowanego artysty Dariusza Milczarka. W 2011 roku obronił on pracę magisterską na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Również pod jego kierunkiem przygotował i obronił doktorat w 2017 roku. Jego obrazy znajdują się w kolekcji Muzeum Narodowego w Gdańsku oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród oraz stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2018 roku. Malarstwo Dariusza Milczarka należy do jednego z najciekawszych zjawisk w młodej sztuce polskiej. Artysta w brawurowy sposób wprowadził murale do wielkich galerii sztuki. Wystawa prac dostępna będzie dla zwiedzających przez trzy tygodnie. 

Wernisaż wystawy: 16.06.2023 godz. 18.00

Warsztaty i pokaz “Street Football” – R-Style Crew (Dawid 'Ziomal” Ziomek, Adrian „Franc” Franek)

Nawiązując do piłki nożnej, z którą od lat kojarzy się Mielec chcemy przeprowadzić także nowatorskie warsztaty z dyscypliny określanej jako freestyle football. Poprowadzą je mistrzowie z ekipy R-Style Crew, którzy łączą sport z tańcem. Podczas finału widzowie będą także mieli okazję zobaczyć przygotowany przez nich pokaz wyjątkowych  umiejętności żonglersko- cyrkowych z piłką. W ten sposób udowodnimy, że sport i sztuka mogą mieć więcej wspólnego niż się wydaje. 

Plan wydarzenia:

17.06 – sobota (Park Rzeszowiaków) 

15:00 – 15:30 – rejestracja

15:30 – 16:30 – pierwszy etap

17:00 – 18:00 – drugi etap i finałowe rundy

Zapisy do turnieju: https://tiny.pl/cqvwd 

Turniej swoim patronatem objął klub FKS Stal Mielec S.A., który będzie sponsorem nagrody dla zwycięzców. Dodatkowo w wydarzeniu czynny udział wezmą zawodnicy drużyny PGE FKS Stal Mielec.

Koncerty

Dodatkowo wydarzenia finałowe uświetnią koncerty, które będą podsumowaniem i chwilą odpoczynku po intensywnych rozgrywkach tanecznych. Zaprezentują się m. in. młodzi, mieleccy artyści tworzący zespół Jazz Station oraz zespół ESKAUBEI & TOMEK NOWAK QUARTET z Rzeszowa. 

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Edukacja kulturalna”, realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej

Wiadomości Mielec

Twierdza przy Solskiego zdobyta. FKS Stal Mielec – Korona Kielce. 2 : 3 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Uroczyste wręczenie odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa