W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Stefan Niesiołowski w Mielcu

Jutro na zaproszenie grupy Mielczanie dla Demokracji oraz Komitetu Obrony Demokracji Mielec, odbędzie się spotkanie z posłem Stefanem Niesiołowskim.

Stefan Niesiołowski to polityk, poseł, były senator, wicemarszałek Sejmu VI kadencji. Postać wysoce kontrowersyjna zarówno w czasach PRL-u jak i III Rzeczypospolitej. Jego dosadny język, cięta riposta nie maja konkurencji na obecnej scenie politycznej.

Stefan Niesiołowski urodził się 4 lutego 1944 roku w Kałęczewie. W czasach PRL ukończył Wydział Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Łódzkiego. Od roku 2005 posiada tytuł naukowy profesora nauk biologicznych. W latach PRL działał w konspiracyjnej organizacji „Ruch”. Został aresztowany i skazany na 7 lat więzienia za spiskowanie przeciw Polsce Ludowej oraz za próbę podpalenia Muzeum Lenina w Poroninie. Należał do „Solidarności”.

Miejscem spotkania będzie Restauracja Arena Pub Dwa Mosty.

Niesiołowski był internowany w czasie stanu wojennego. Jego kariera polityczna w III RP początkowo związana była ze Zjednoczeniem Chrześcijańsko-Narodowym (do ugrupowania należał do roku 2001). Zdobył mandat poselski w wyborach do Sejmu kontraktowego, Sejmu I oraz III kadencji. Bezskutecznie starał się o reelekcję w roku 2001 (start z ramienia AWS). W 2005 roku wybrany senatorem z list Platformy Obywatelskiej (z ugrupowaniem tym związany jest do dziś). Do Rządu powrócił w roku 2007. W czasie VI kadencji Sejmu sprawował funkcję wicemarszałka. Ponownie został wybrany posłem w roku 2011. Cztery lata później z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję – w okręgu nr 8 zdobył ponad 29 tysięcy głosów poparcia.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Niedługo Leśny MiniRajd Rowerowy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa