W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Straż Miejska rozdaje maseczki

Pierwsza partia maseczek dotarła już do mieleckiego magistratu. Przypomnijmy, że decyzją Prezydenta Mielca Jacka Wiśniewskiego zakupionych zostało ponad 20 tysięcy maseczek wielokrotnego użytku. 

Maseczki do Mielca docierać będą kilkoma dostawami i rozdawane będą na bieżąco. Dziś (15 kwietnia), Prezydent wręczył ponad 1000 sztuk Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Mielcu, który następnie przekaże je swoim podopiecznym. Obecnie pod opieką MOPS znajduje się 1200 rodzin. 

W posiadaniu maseczek jest także Straż Miejska w Mielcu, która będzie         je dystrybuować na terenie miasta. Miejscami docelowymi dystrybucji będą punkty handlowe, gdzie mieszkańcy udają się na zakupy żywnościowe. 

Główny i niezmienny apel, jaki kieruję do mieszkańców, to „zostańmy w domach”,a wyjścia na zewnątrz ograniczmy do niezbędnego minimum. Zależy mi, by maseczki, które udało się nam kupić w pierwszej kolejności trafiły do osób starszych i będących w grupie podwyższonego ryzyka – wyjaśnia Prezydent Jacek Wiśniewski. – Pamiętajmy także, że maseczka to jeden z wariantów. Zakryć nos i usta można przy pomocy szalika czy apaszki, to nie musi być maseczka. Podkreślam to, bo wiem, że jest problem z dostępnością maseczek – dodaje Prezydent.

Przypominamy, że według nowych obostrzeń, od 16 kwietnia każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała zakrywać zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Otwarcie Miesiąca Kultury Borowskiej [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Mieleccy seniorzy z rewizytą w Portugali

Wiadomości Mielec

Policjanci podsumowali weekend na mieleckich drogach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa