W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Relacje z wydarzeń

Strażacy z OSP w Rzemieniu podsumowali rok. Jest czego gratulować.

Coroczne spotkanie sprawozdawcze to obowiązek każdej jednostki OSP. Podsumowując rok strażacy ochotnicy z Rzemienia udowodnili że nie próżnowali przez ostatnie 12 miesięcy. Lista zasług jest imponująca. Przedstawimy tylko niektóre z nich…

Podsumowując rok poprzedni, wspomniano o osiągnięciach OSP Rzemień w działalności społecznej, kulturalno-oświatowej, gospodarczej, wychowawczej, sportowej oraz prewencyjnej.

Wydarzenie to uświetniły wspaniałe przemówienia Prezesa Zarządu Mieleckiego Związku Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych Franciszka Augustyna, Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych Zenona Krawczyka oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu st. br. Stanisława Rączki.

Fotografia upamiętniająca prowadzących spotkanieSpotkanie prowadził Prezes jednostki, uświetniały go też wypowiedzi gościOdznaczenia i wyróżnienia były liczneWręczenie wyróżnień i odznaczeńWręczenie wyróżnień i odznaczeńWręczenie wyróżnień i odznaczeńWręczenie wyróżnień i odznaczeńPrzyjęcie nowych członków do jednostki‚Kobiety z Pomysłem’ zadbały o to aby nikt ze spotkania nie wyszedł głodnyrzybyłym gościom dopisywał humor i apetytOSP Rzemień łączy mieszkańców miejscowościIntegracja członków OSP 🙂Przyjacielskim rozmowom nie było końca…Integracja członków OSP 🙂Tablica z zabytkowymi dokumentami w Izbie PamięciIzba Pamięci – archiwum zdjęć i ciekawych przedmiotówZabytkowe zdjęcia związane z OSP Rzemień oraz miejscowościąZabytkowa pompa PO-3Szopka Bożonarodzeniowa – po świętach służyy jako zadaszenie na pompę PO-3Widok na szopkę z przodu remizy

 

W sprawozdaniu podsumowującym działalność w roku 2016 zasługi wydają się nie mieć końca. Poniżej przedstawiamy ich część, zaznaczając z góry że było ich o wiele więcej.

Szczególnymi sukcesami roku poprzedniego było m.in zorganizowanie uroczystości 90-lecia OSP w Rzemieniu, przygotowanie sali pamięci (znajdują się w niej przedmioty historyczne, zdjęcia i kroniki OSP) oraz wydanie przy tej okazji książki zawierającej rys historyczny naszej jednostki.

Działania prewencyjne przeprowadzone przez jednostkę w tym okresie kształtowały się następująco:

  • Udział młodzieży w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej ‚Młodzież Zapobiega Pożarom’
  • Udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży
  • Zorganizowanie lekcji związanych z pożarnictwem dla młodzieży szkolnej
  • Zorganizowanie Dni Otwartych OSP w Rzemieniu dla dzieci z przedszkola oraz szkoły podstawowej z okazji dnia św. Floriana Patrona Strażaków

W ramach prac społecznych wykonano też m.in remont zabytkowej pompy PO-3 wraz z wozem, remont sikawki konnej, pomieszczenia garażowego w starym budynku remizy,  odmalowanie świetlicy, wykonanie szopki Bożonarodzeniowej oraz wiele mniejszych czynności.

Działalność kulturalno-oświatowa i sportowa to głównie uczestnictwo w  XXIV finale WOŚP, warta przy grobie Bożym, udział w obchodach Bożego Ciała, pielgrzymka do Częstochowy, dni otwarte dla dzieci w wieku szkolnym, czytanie bajek w przedszkolu w ramach akcji ‚Cała Polska Czyta Dzieciom’, Światowe Dni Młodzieży, Dożynki Gminne oraz Gminne obchody Dnia Niepodległości i wiele innych podobnych czynności.

Inne aktywności tej jednostki to m.in współpraca z kołem gospodyń ‚Kobiety z pomysłem’, samorządowym przedszkolem w Rzemieniu, ZSCKR w Rzemieniu, Stowarzyszeniem Kawalerii Konnej w Dobryninie oraz jednostkami OSP z naszej gminy i OSP Rzochów

W okresie sprawozdawczym zostali wyróżnieni: Krasoń Mariusz, Krasoń Janusz, Kipa Zbigniew, Harla Mateusz, Augustyn Franciszek, Strzelczyk Paweł, Pszeniczny Piotr, Bogdan Ireneusz, Krawczyk Wojciech, Olszewski Andrzej, Bogdan Piotr, Bryk Antoni, Augustyn Janusz, Pszeniczny Grzegorz, Malikowski Łukasz, Olszewski Patryk, Strzelczyk Dawid, Gryga Kamil, Barnaś Karol, Haracz Przemysław, Piskor Dawid, Malikowski Kamil.

Wszystkim strażakom ochotnikom oraz osobom zaprzyjaźnionym z jednostką OSP w Rzemieniu szczerze gratulujemy osiągnięć. Podkreślić należy że działalność swoją ochotnicy z Rzemienia (jak każda jednostka OSP) prowadzą niekomercyjnie i zgodnie z hasłem 'Bogu na chwałę, ludziom na ratunek’. Niewiele jest w dzisiejszym świecie organizacji lokalnych które na prawdę szczerze i z tak wielkim zapałem bawią, uczą, wychowują i ratują ludzi z opresji nie oczekując nic w zamian.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa