W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Strażnicy miejscy-szkoleni przez mieleckie pogotowie-uratowali życie!

 Strażnicy miejscy wykorzystali wiedzę z zakresu pierwszej pomocy zdobytą na kursie w mieleckim pogotowiu oraz automatyczny defibrylator AED zainstalowany w Urzędzie Miejskim w Mielcu i dzięki temu uratowali życie mieszkańcowi, który upał w Biurze Obsługi Mieszkańca wskutek zatrzymania krążenia.

 

– Nasi ratownicy medyczni na miejscu wezwania, w Urzędzie Miasta, zobaczyli, że automatyczny defibrylator zewnętrzny jest już prawidłowo używany przez strażników miejskich, których zresztą niedawno szkoliliśmy w mieleckim pogotowiu.

Urządzenie było już zainstalowane na pacjencie, trwało kolejne badanie rytmu serca i padła komenda o konieczności użycia prądu. I wtedy już nasi ratownicy przejęli akcję, zresztą z pomocą innego ratownika medycznego, który akurat w swoim prywatnym czasie coś załatwiał w urzędzie.

Nie ma jednak najmniejszych wątpliwości, że reanimacja prowadzona początkowo przez strażników miejskich, ich wiedza, która była m.in. efektem dobrego szkolenia, uratowały pacjentowi życie, były kluczowe. Tak jak samo użycie AED, które na szczęście znajdowało się w urzędzie – mówi dyrektor Paweł Pazdan.

– Kiedy mówi się o wielkiej wadze szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, roli automatycznych defibrylatorów zewnętrznych, które coraz częściej są do dyspozycji w miejscach publicznych, dla wielu ludzi jest to tylko teoria. Jednak, gdy zdarza się sytuacja, kiedy w takich okolicznościach rzeczywiście konkretny człowiek dostaje szansę na dalsze życie, nie ma już żadnych wątpliwości, że także w praktyce nauka pierwszej pomocy i powszechnie dostępny sprzęt AED, mają znaczenie.

Efekty dała dobra współpraca magistratu z pogotowiem ratunkowym, dzięki której można było najszybciej jak się da, skutecznie, wykorzystać AED.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

„Niemego kina” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Mielec [FOTO]

Wiadomości Mielec

Piknik w Melexie [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa