W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Strzelcy wyborowi WOT szkolili się na poligonie w Nowej Dębie

Strzelcy wyborowi z brygad WOT, brali udział w III etapie szkolenia doskonalącego instruktorów. Po tych zajęciach ich zadaniem będzie szkolenie obecnych i przyszłych adeptów WOT, którzy zostaną wyselekcjonowani na to prestiżowe stanowisko strzelca wyborowego. 

W ciągu dwóch ostatnich tygodni, strzelcy wyborowi z 3. Podkarpackiej Brygady OT oraz innych brygad WOT zrealizowali trzeci i ostatni etap szkolenia instruktorskiego na poligonie w Nowej Dębie. Żołnierze podczas zajęć doskonalili swoje umiejętności między innymi w wykonywaniu posterunków obserwacyjnych, pomiaru odległości do celów oraz wskazywaniu celów dla pododdziałów artylerii. 

W czasie zgrupowania poligonowego strzelcy wyborowi wykonywali też strzelania na dystansach od 300 do 600m do celów ruchomych w dzień i w nocy. Strzelcy odbyli również zajęcia dobowe podczas, których realizowali różne skomplikowane zadania taktyczne. Szkolenie zostało zakończone pętlą taktyczną oraz egzaminem instruktorskim.

– żołnierze biorący udział w szkoleniu doskonalącym strzelców wyborowych, pomimo dużej ilości wymagających zajęć oraz niesprzyjającej pogody wykazali się wysokim poziomem wyszkolenia, zaangażowania i wielką wolą ciągłego doskonalenia. Z rozmów z instruktorami
z Mobilnych Zespołów Szkoleniowych WOT wynika, że są pozytywnie zaskoczeni bardzo wysokim poziomem wiedzy teoretycznej jak i praktycznej oraz wynikami strzelań. Jestem pełen podziwu dla uczestników kursu i mam pewność, że będą świetnymi instruktorami i dobrze wyszkolonymi żołnierzami a z ich wiedzy będą mogli skorzystać inni – powiedział koordynator szkolenia ppor. Mateusz Kielar z 35. Batalionu Lekkiej Piechoty z Sanoka.

Doskonalenie umiejętności instruktorskich jest niezwykle ważne, gdyż nabytą wiedzę będą musieli w przyszłości umiejętnie przekazać swoim kolegom z sekcji, plutonu czy kompanii.
W sekcji lekkiej piechoty tzw. „wspaniałej dwunastce” występują dwa stanowiska strzelców wyborowych. To „oczy i uszy” każdego pododdziału. Prowadzą działania rozpoznawcze, pełnią rolę nawigatorów i odpowiadają za ubezpieczenie zespołu w działaniach bojowych.

***

Szkolenie strzelców wyborowych jest jednym z priorytetów szkoleniowych formacji. W tym zakresie wykorzystywany jest potencjał byłych żołnierzy wojsk specjalnych z Mobilnych Zespołów Szkoleniowych WOT, którzy doświadczenie bojowe zdobywali podczas współczesnych konfliktów zbrojnych. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dzień Otwarty Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt [FOTO]

Wiadomości Mielec

Wakacyjny Kiermasz Książek

Wiadomości Mielec

Prace drogowe w Łączkach Brzeskich

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa