W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty Kultura i nauka

Styczniowy rozkład jazdy w kulturze

Jak co miesiąc publikujemy kalendarz nadchodzących wydarzeń organizowanych przez Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu

Wystawa malarstwa Tomasza Mrozowskiego.
Miejsce: Galeria ESCEK Domu Kultury SCK;
Czas: 5-28 stycznia, wernisaż wystawy: 5 stycznia, godz. 18-20;
Organizator: Dom Kultury SCK;


Wstęp wolny.

* * *

Tomasz Mrozowski – (ur.1973) mieszka i maluje w Mielcu, a właściwie w jego niedalekiej okolicy. Ukryty przed światem w pięknym miejscu, głównie nocami poświęca się swojej pasji.
O wystawie malarstwa Tomasza Mrozowskiego tak pisze jej kurator, Krzysztof Gładysek: ,,Pierwsza indywidualna wystawa Tomasza Mrozowskiego została przygotowana w trochę odmienny sposób. Nie znajdziemy tu okresów, chronologii i chyba nie uda się nam zaobserwować ewolucji artysty, ponieważ większość prac pochodzi z dojrzałej fazy twórczości. Raczej chodzi tu o pewną intymną historię, która nie daje się opowiedzieć słowami. Oczywiście, możemy określić, co na obrazach widzimy. Hipotetyczne propozycje mitycznych postaci, inspiracje muzyczne, fragmenty wspomnień z podróży, dzieci artysty a nawet jego samego. Ale samą historię musimy odczytać i zinterpretować sami. Do przedstawionych sytuacji musimy dopisać uczucia, atmosferę i wydarzenia. Dopowiedzieć nawet to, co sami chcielibyśmy przeżyć. Harmonia kolorystyczna i łagodna bezpośredniość – tak można chyba określić wspólne cechy prac, które możemy oglądać. Dużo wrażeń, tajemnic, domysłów i niepokoju. Ta różnorodność to jak zmysł dotyku, który jest w zasadzie kombinacją odczuwania ciepła, zimna, nacisku i bólu”.

 

 

 

Koncert Noworoczny Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej.
Miejsce: sala widowiskowa Domu Kultury SCK;
Czas: 6 stycznia, godz. 16 – 18;
Organizator: Mieleckie Towarzystwo Muzyczne;
Wstęp: bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie kina ,,Galaktyka” (dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, czwartki – kasa nieczynna).

* * *
Koncert Noworoczny to sztandarowe przedsięwzięcie Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej nawiązujące do słynnej artystycznej celebracji z Wiednia. Tegoroczne wydanie po raz pierwszy w pełnej obsadzie symfonicznej jest kolejnym krokiem w stronę autentyczności wyrazowej pozwalającej jeszcze mocniej zbliżyć się do ideału również za sprawą wyselekcjonowanego repertuaru autorstwa rodziny Straussów. To w połączeniu z elementami ugruntowanymi dobrą tradycją dotychczasowych występów (akcent świąteczny – kolędy oraz muzyczna dedykacja dyrygenta) zapewni melomanom atrakcyjny rezultat. Symfoników poprowadzi na wzór lat poprzednich Franciszek Wyzga, a gospodarzem wieczoru będzie Tomasz Leyko.

Mieleckie kolędowanie
Miejsce: kościół pw. MBNP;
Czas: 13 stycznia, godz. 15-18;
Organizator: Dom Kultury SCK, Parafia pw. MBNP w Mielcu;
Wstęp wolny.

* * *
Cykliczna impreza, w której bierze udział jednorazowo największa liczba solistów i zespołów muzycznych w roku. Przed publicznością zaprezentują się zespoły i chóry z całego powiatu mieleckiego. Będą to zarówno utytułowane, znane od dziesiątków lat grupy takie jak ZPiT ,,Rzeszowiacy”, jak i niewielkie parafialne scholae. W kościele królować będą oczywiście kolędy.

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Miejsce: SCK;
Czas: 14 stycznia;
Organizator: WOŚP i Dom Kultury SCK;
Wstęp wolny.

* * *
Podobnie jak w latach poprzednich Samorządowe Centrum Kultury włącza się w organizację zbiórki pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zbiera środki dla oddziałów neonatologicznych polskich szpitali dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. W tym roku Orkiestra zagra po raz 26.

Spotkanie z Magdaleną Łączak
Miejsce: Filia nr 4 i 5 MBP, ul. Mickiewicza 2;
Czas: 18 stycznia, godz. 17.30;
Organizator: MBP SCK;
Wstęp wolny.

***
Magdalena Łączak jest specjalistką od ultramaratonów, czyli biegów na bardzo długie dystanse. Ulubionym jest ten na… 100 km. Zdobyła w tej dyscyplinie bardzo wiele tytułów, w tym brąz na Mistrzostwach Świata i srebro Mistrzostw Europy. Jej specjalizacją są biegi po górach. O swoim życiu, karierze mielczanka opowie podczas spotkania 18 stycznia. Zapraszamy!

 

Kolędowanie z gwiazdami
Miejsce: kościół pw. Ducha św.;
Czas: 18 stycznia; godz. 19.30;
Organizator: Dom Kultury SCK, parafia pw. Ducha św.;
Wstęp wolny.

* * *
W tym roku gwiazdą wielkiego koncertu kolęd w kościele pw. Ducha św. będzie znany polski wokalista Robert Janowski. Występuje na scenie od ponad 30 lat. Był wokalistą w kilkunastu formacjach rockowych w latach 80., m.in. ZOO, Oddział Zamknięty, Sekcja Z. Zagrał w musicalu ,,Metro” Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy. Od tego momentu jego kariera potoczyła się z zawrotną szybkością. Śpiewał w oratorium ,,Świętokrzyska Golgota”, współpracował przy tworzeniu musicali, m.in. ,,Do grającej szafy grosik wrzuć” i ,,Grosik-2” oraz brał udział w przedstawieniach piosenek Brela w Teatrze Buffo w Warszawie. Związał się z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, występował też w teatrach: ,,Rampa”, ,,Ateneum” i ,,Rozmaitości”. Wydał płyty, które cieszyły się dużym uznaniem fanów: ,,Co mogę dać”, ,,Powietrze”, ,,Nieważkość”, ,,Kolędy”, Song.pl i Grosik-3. Robert Janowski był dwukrotny zdobywcą Wiktora, trzykrotnym – Telekamery.
Szerokiej publiczności znany z prowadzenia telewizyjnego show ,,Jaka to melodia”. Robert Janowski jest gwiazdą tego programu od 2007 roku.

Koncert taneczny dla babć i dziadków
Miejsce: sala widowiskowa Domu Kultury SCK.
Czas: 24 stycznia, godz. 18 – 20.
Organizator: DK SCK.
Wstęp: bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie kina ,,Galaktyka” (codziennie od godz. 12, w soboty i niedziele na godzinę przed seansem kinowym, czwartki – kasa nieczynna).

* * *
Wystąpią zespoły, które specjalizują się w tańcu współczesnym i towarzyskim. Koncert – popis jest podsumowaniem działalności zespołów tanecznych prowadzonych przez instruktorów Domu Kultury w semestrze zimowym 2017/18. Wystąpią: Szkoła Tańca ,,Gala”, Teatr Tańca ,,AleToNic”, Grupa Tańca ,,BezNazwy”, zespół tańca nowoczesnego ,,Flamingi” i ,,MiniMaxShow”.

Artur Jaroń zaprasza na wieczór z operetką, musicalem i humorem.
Miejsce: sala widowiskowa Domu Kultury SCK;
Czas: 28 stycznia, godz. 17 – 20.
Organizator: Dom Kultury SCK;
Wstęp: bilety w cenie 40 i 30 (balkon) zł do nabycia w kasie kina ,,Galaktyka” (dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, czwartki – kasa nieczynna).

* * *
,,Wieczór z operetką, musicalem i humorem” to już tradycja karnawałowa. Co roku Artur Jaroń przygotowuje dla mieleckiej publiczności atrakcyjną galę muzyczną, której bohaterami są najpiękniejsze arie operetkowe i największe przeboje musicalowe. W dobry humor wprawiają publiczność nie tylko błyskotliwe komentarze prowadzącego koncert Artura Jaronia, ale przede wszystkim wspaniała muzyka, zwykle dobrze znana melomanom. Śpiewakom towarzyszyć będzie Orkiestra Strauss Ensemble.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura i język hiszpański dla przedszkolaków [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zdzisław Nowakowski został wybrany Wiceszefem ministerialnej Rady ds. Informatyzacji Edukacji

Wiadomości Mielec

Jezioro łabędzie na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa