W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Sport

Stypendia dla mieleckich sportowców na 2022 rok [FOTO]

We wtorek 18 stycznia w sali audiowizualnej Miejskiej Biblioteki Publicznej miało miejsce podpisanie umów stypendialnych dla mieleckich sportowców na 2022 rok. 

To efekt zarządzenia Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego z dnia 12 stycznia przyznającego miesięczne stypendia sportowe, dla najlepszych zawodniczek i zawodników, reprezentantów Polski, medalistów  mistrzostw Polski oraz reprezentantów mieleckich drużyn występujących w rozgrywkach drużynowych na szczeblu centralnym. 

Fundusz stypendialny, to jedna z wielu form wspierania sportu w naszym mieście, obok dotacji celowych, pieniędzy na szkolenie dzieci i młodzieży oraz środków finansowych na promocje przez sport. Dzięki tym pieniądzom, które od lat trafiają do klubów i stowarzyszeń sportowych, nasze miasto może się poszczycić dwoma zespołami występującymi na najwyższym poziomie rozgrywkowym – to ekstraklasowa drużyna piłkarzy nożnych PGE FKS Stali Mielec oraz zespół Handball Stal Mielec występujący w Superlidze piłki ręcznej. Ponadto na drugim szczeblu rozgrywkowym w I lidze siatkówki kobiet występuje drużyna ITA TOOLS Stal Mielec.

Także w sportach indywidualnych mieleccy sportowcy mogą poszczycić się sporymi osiągnięciami, czego przejawem są nie tylko liczne medalowe osiągnięcia naszej młodzieży, ale także sukcesy na arenie międzynarodowej na czele z występami mielczan na Igrzyskach Olimpijskich.

-Pragnę z całą mocą podkreślić, że mimo dość ograniczonych możliwości finansowych budżetu naszego miasta z jakimi mamy do czynienia w ostatnich latach, staramy się utrzymać finansowanie sportu na niezmienionym poziomie – powiedziała Zastępca Prezydenta Miasta Mielca Adriana Miłoś, dodając: 

-W stosunku do wielkości  budżetu, finansowanie sportu w Mielcu przez miejski samorząd należy do największych w naszym kraju. Sport to jedna z wizytówek naszego miasta i mamy nadzieję, że dobre wyniki osiągane przez reprezentantów mieleckich klubów w dalszym ciągu będą dobrą promocją Mielca w kraju i poza jego granicami.

W pierwszym półroczu do ekstraklasowych piłkarzy nożnych w formie stypendiów co miesiąc trafi 89 470 zł, a do piłkarzy ręcznych – 88 339 zł. Drużyna siatkarek może liczyć co miesiąc  na 29 250 zł. 

Największym beneficjentem miejskiego wsparcia dla przedstawicieli sportów indywidualnych jest Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec, który co miesiąc do podziału na 18 zawodniczek i zawodników będzie dysponował kwotą 14 150 zł. W tym gronie na największe wsparcie mogą liczyć nasi olimpijczycy z Tokio w chodzie sportowym – Katarzyna Zdziebło i Rafał Augustyn oraz nasz młodzieżowy mistrz Europy w rzucie młotem Dawid Piłat.  

Stypendia trafią także do reprezentantów kolejnych ośmiu klubów z terenu Mielca. Są to MKS Ikar (pływanie), Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo (modelarstwo kosmiczne), Ultrafun (ultramaratony), MKS Gryf (szermierka), Mieleckie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych, Stowarzyszenie Pro Vis (brazylijskie jiu-jitsu), Iskra (Olimpiady Specjalne) oraz PTG Sokół (szermierka).     

O przyznanie stypendium dla zawodniczek i zawodników do komisji stypendialnej powołanej przez Prezydenta wnioskują poszczególne kluby sportowe, które wskazują ilość zawodników i wielkość stypendium w ramach kwoty jaka jest do dyspozycji danego klubu. 

Podpisane umowy stypendialne dotyczą pierwszego półrocza 2022 roku, ale w bieżącym budżecie Mielca na fundusz stypendialny w drugim półroczu zarezerwowane są środki finansowe na niemal identycznym poziomie. W sumie na cały rok 2022 miejski samorząd w formie stypendiów dla sportowców przeznaczy kwotę 2 mln 839 tys. zł.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa