W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje Kultura i nauka

Sukces mielczanki w Ogólnopolskim Konkursie Papieskim [FOTO]

Amelia Dudek, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu została laureatką XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego, wygrywając indeks na wybrane wydziały uniwersytetów w Poznaniu, Katowicach, Toruniu, Lublinie i Wrocławiu.

Finał edukacyjnych zawodów miał miejsce 12 czerwca w sali konferencyjnej Instytutu Jana Pawła II w Krakowie. Zadaniem uczestników była obrona prac konkursowych wysłanych na trzeci, przedostatni etap zmagań. Tekst Amelii podejmował zagadnienia dialogu pojawiające się w dziełach Karola Wojtyły.

Decyzją jury, mielczanka otrzymała trzecie miejsce i tym samym została jedyną laureatką z całego województwa podkarpackiego. Nagrody dla zwycięzców wręczali małopolski kurator oświaty, Barbara Nowak oraz przedstawiciele prezydenta miasta Krakowa i wojewody małopolskiego.

Warto podkreślić, że w tegorocznej edycji Konkursu Papieskiego wzięło udział trzy tysiące uczniów szkół średnich z całej Polski, do finału zakwalifikowały się jedynie 44 osoby.

Katechetą Amelii jest ks. Mateusz Gurbisz.

Parafia pw. MBNP

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

1 Komentarzy

Artur 18 czerwca 2021 (piątek) at 11:41

Było coś może o tym jak dziennie Wojtyła chronił pedofili w kościele ?

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa