W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

Sukces uczniów ZST Mielec w Ogólnopolskim Konkursie z Robotyki Diversity 2015

Już po raz czternasty uczniowie i nauczyciele za szkół średnich z całej Polski wzięli udział w konkursie Diversity organizowanym przez firmę Motorola Solutions Systems Polska Sp. z o.o. Konkurs objęty był honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr. hab. med. Wojciecha Nowaka, zaś partnerami, sponsorami byli: Urząd Komunikacji Elektronicznej, Robocomp, Wydawnictwo Naukowe PWN, Cyberbotics, IBUK, wydawnictwo Helion, IT.PWN.PL.

 

792230002145717094 189520376 269492675 1886885310 - Kopia1201932180 - Kopia 1362212694 1722663477 - Kopia 1757833656 - Kopia

Diversity rozumiane jest w tym wypadku jako różnorodność wewnątrz zespołów ludzkich pracujących razem, czyli kobiet i mężczyzn, co wspomaga kreatywność, elastyczność, dostosowanie się do wymagań klienta, doświadczenie i efektywność. Konkurs ma również zachęcać młodych ludzi do wyboru technicznych kierunków studiów.

W eliminacjach do finału zadaniem zawodników było zaprogramowanie algorytmu walki robota Mini-Sumo w dostarczonym programie Webots7, rozwiązanie zadań algorytmicznych w dostarczonym programie Colobot: Gold Edition, zaprojektowanie wyglądu robota Mini-Sumo.

Po raz pierwszy w historii konkursu do 16 finałowych drużyn zakwalifikowały się aż 4 zespoły jednej szkoły, tj. z ZST Mielec:

• zespół „Bautek” – zwycięzcy Diversity 2014 – Marcelina Kubek (3AL), Aleksandra Pogoda (3AL), Maciej Setlak (3AI), Marcin Tyksiński (3AI);
• zespół „BRZ” – Kamil Burczy (3BI), Konrad Dyjak (3BI), Aleksandra Puchała (1DG), Dominika Szeliga (1DG);
• zespół „Mad-E” – Maria Bizewska (3AL), Kinga Bugaj (3AL), Jakub Hebda (3AI), Oskar Laska (3AI);
• zespół „Walle Team” – Agnieszka Bik (2AI), Kamil Ciołek (2BI), Wojciech Klag (2BI), Kinga Maj (2AI).

Opiekunem naszych finalistów był mgr inż. Paweł Skowron. Finał konkursu odbywał się 11 i 12 czerwca 2015r. w Krakowie. Pierwszy dzień uczestnicy spędzili na zwiedzaniu firmy Motorola Solutions Systems Polska Sp. z o.o., uczestnictwie w warsztatach programistycznych i atrakcjach zorganizowanych i ufundowanych przez organizatora konkursu. Drugi dzień został przeznaczony na zawody finałowe. Tegoroczna edycja konkursu Diversity składała się z dwóch konkurencji – walki autonomicznych Robotów Mini-Sumo na ringu i zawodów programistycznych Robocode Challange. Po emocjonujących zawodach Zespół „Bautek” zajął III miejsce w walce autonomicznych Robotów Mini-Sumo. Z kolei zawody programistyczne Robocode Challange, polegające na stworzeniu programu sterującego zachowaniem czołgu, zostały zdominowane przez drużyny ZST Mielec, które zdobyły I miejsce – zespół „Bautek” i II miejsce- zespół „Mad-E”. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś zwycięzcy nagrody rzeczowe, tj. najnowszą wersję minikomputera Raspberry Pi 2, tablety Lenovo, książki oraz czytnik ebooków. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Oprac.: mgr inż. Paweł Skowron

Zobacz też...

Krajobraz po bitwie- mielecka polityka do generalnego remontu [FELIETON]

Redaktor naczelny

Światowy Dzień Chorego w Chorzelowie [FOTO]

Redaktor naczelny

Młodzi Nieprzeciętni 2018 [FOTO, VIDEO]

Redaktor naczelny