W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Sukcesy literacko – plastyczne mieleckich uczniów

Sporymi sukcesami zakończył się udział uczniów i uczennic dwóch mieleckich szkół – SP 3 i SP 8 w konkursie literacko-plastycznym „Co ty robisz dla środowiska?” zorganizowanym przez Młodzieżowy Sejmik Województwa Podkarpackiego

Jego celem było zwrócenie uwagi na problematykę ekologiczną, zachęcenie do refleksji nad wpływem młodzieży na stan środowiska naturalnego oraz zapewnienie możliwości ekspresji artystycznej dzieci i młodzieży.
W konkursie plastycznym za pracę zatytułowaną „Nie podgrzewam atmosfery” Ksenia Skucińska z kl. V c ze Szkoły Podstawowej nr 3, podopieczna Marioli Słąby zdobyła I miejsce. Uczennica z tej samej klasy, Maria Kołc podopieczna Joanny Dul-Wolanin w konkursie literackim za wiersz zatytułowany „Czysty świat” zajęła również 1 miejsce.

Patryk Żurawski z kl. 3b ze Szkoły Podstawowej nr 8 zdobył w konkursie plastycznym 1 miejsce za pracę „Rzeka bez śmieci”. Daria Żurawska z kl. 3b SP 8 zdobyła 2 miejsce za pracę „Los Ziemi w naszych rękach”, natomiast Xawery Tenczyński z kl. 3d SP 8 otrzymał wyróżnienie za pracę „STOP globalnemu ociepleniu”.
Cieszy nas fakt, że mielecka młodzież wykazała się tak dużą kreatywnością oraz wrażliwością na sprawy środowiska. Jesteśmy dumni i życzymy naszym laureatom wielu dalszych sukcesów. Pamiętajcie ! każdy z nas jest odpowiedzialny za stan naszej planety.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa