Informacje Sport

Sukcesy mieleckich lekkoatletów

Katarzyna Zdziebło z LKS Stal Mielec po raz trzeci zdobyła Mistrzostw Polski PZLA w chodzie sportowym na 20 km. Na zawodach w Siedlcach uzyskała czas 1:33.43. Podopieczna Marzeny Kulig obroniła wywalczony przed rokiem w Warszawie tytuł mistrzowski. Cały dystans przeszła w równym tempie prowadząc od startu do mety.

Drugie miejsce zajęła Olga Niedziałek (WLKS Nowe Iganie) 1:38:08, trzecie Agnieszka Ellward (Flota Gdynia) 1:45:01,a czwarte miejsce zajęła siostra Katarzyny – Anna Zdziebło (LKS Stal Mielec) 1:45:11.

W rywalizacji mężczyzn złoty medal wywalczył Łukasz Niedziałek z WLKS Nowe Iganie z wynikiem 1:22:56, wicemistrzostwo zdobył Dawid Tomala (AZS KU Politechnika Opolska) – 1:23:29, a trzecie miejsce Artur Brzozowski (MKL Sparta Stalowa Wola) – 1:27:27. Rafał Augustyn (LKS Stal Mielec) z czasem 1:27:58 wywalczył pozycję czwartą.

Kolejny start i kolejny rekord Polski Dawida Piłata

Natomiast w sobotę na stadionie w Stalowej Woli Dawid Piłat z LKS Stali Mielec wynikiem 79,50 m poprawił własny rekord Polski do lat 20 w rzucie młotem. (próby: 75.74; 76.50; 78.41; 79.50; 76.08; x).