W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Sukcesy modelarzy w Pucharze Polski

Modelarze z Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznych „Leonardo” z Mielca rozpoczęli sezon zawodów modeli kosmicznych udziałem w Zawodach Pucharu Polski Modeli Kosmicznych we Włocławku.

Dla modelarzy reprezentujących Mieleckie Towarzystwo Rakietowe były to niezwykle ważne zawody – po ich zakończeniu trener kadry narodowej Jerzy Boniecki podał skład reprezentacji na sierpniowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się również we Włocławku.

Na zawody wraz z trenerem Grzegorzem Goryczką wyruszyło sześciu modelarzy: Eryk Halaburda, Wojciech Koszelski, Mateusz Czerkies, Przemysław Żurawski, Andrzej Rusinowski, Kacper Krempa oraz czterech debiutantów – Karol Wójcik, Michał Dusza, Kornelia Goryczka i Jakub Kukiełka. Mielec reprezentowało również troje sędziów chronometrażystów. Sportowcy rywalizowali na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego, co było niezmiernie ważne dla przygotowań do tegorocznych Mistrzostw Europy.

Pierwszą konkurencją były rakietoplany klasyczne S4A (modele szybowców napędzanych silnikiem rakietowym). Znakomicie powiodło się Karolowi Wójcikowi, który wygrał tę konkurencję. Następną były modele rakiet z opadaniem wirowym S9A, którą wygrali modelarze z Grudziądza i Krakowa.

W konkurencji modeli rakiet czasowych opadających po locie silnikowym na taśmie hamującej S6A znakomicie spisała się Kornelia Goryczka, która dzięki pomocy kolegów z drużyny wygrała tę konkurencję. Drugie miejsce zajął Marek Arasimowicz ze Świdnika a na trzecim miejscu uplasował się trener mielczan Grzegorz Goryczka.

W konkurencji rakietoplanów zdalnie sterowanych S8D w których startują tyko juniorzy nie zawiódł Eryk Halaburda zajmując drugie miejsce, a tuż za podium był Mateusz Czerkies. Eryk startował rezerwowym modelem, gdyż najlepszy model rozbił podczas regulacji.

W koronnych konkurencjach mielczan (modele rakiet kosmicznych S7 i rakietoplany zdalnie sterowane S8E/P) walczono o miejsca w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy.

W kategorii rakietoplanów do ścisłego finału weszli Andrzej Rusinowski i Eryk Halaburda. W finale polecieli koncertowo zajmując ostatecznie drugie i trzecie miejsce ulegając tylko utytułowanemu Leszkowi Małmydze z Zielonej Góry

W ostatniej konkurencji drugie miejsce zajął Andrzej Rusinowski, a trzeci był Kacper Krempa.

W Mistrzostwach Europy Seniorów Mieleckie Towarzystwo Rakietowe będą reprezentować Andrzej Rusinowski, Bartosz Kaźmierski i Grzegorz Goryczka. W Mistrzostwach Europy juniorów wezmą udział Wojciech Koszelski, Eryk Halaburda, Przemysław Żurawski i debiutant Kacper Krempa.

Nad startem modelarzy z Mielca podczas Pucharu Polski we Włocławku patronat sprawował Prezydent Miasta Mielca Daniel Kozdęba.

 

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa