W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Świąteczne śniadanie w stacji pogotowia [FOTO]

Spotkanie wielkanocne w Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego było okazją do złożenia sobie życzeń wiary w lepsze jutro i zdrowych, radosnych świąt.

– Przede wszystkim w gronie rodzinnym, ale to, że spędzamy ze sobą tak dużo czasu, często pełnego wyzwań i trudów, bardzo zbliża. Część z Was w Święta będzie razem dyżurować w tej naszej pogotowiarskiej rodzinie, którą przecież stanowimy – podkreślił dr n. med. Grzegorz Gałuszka, dyrektor PSPR Mielec.

Razem z pracownikami mieleckiego pogotowia świętowali ks. Marian Hyjek, Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła, Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Zbigniew Działowski oraz Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Mielcu Ryszard Krawiec.

– Pogotowie Ratunkowe daje pacjentom i ich rodzinom wiarę w dobrą przyszłość. Jesteście dla chorych wsparciem niczym Szymon Cyrenejczyk, który pomógł Jezusowi nieść krzyż. Byłby to też idealny patron ratowników – powiedział ks. Marian Hyjek.

Rolę nadziei w życiu tak chorych, jak i ciężko pracujących zespołów ratownictwa, podkreślił również dyrektor Grzegorz Gałuszka oraz starosta Stanisław Lonczak. – My chrześcijanie ją mamy, to nasza siła w często niełatwych czasach, a ostatnio takich było niemało – dodał starosta.

Wicestarosta Andrzej Bryła, podobnie jak pozostali goście, docenił przyjazny klimat w mieleckiej stacji. Świadczy o nim chociażby fakt, że tego rodzaju świąteczne spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem pracowników, którzy licznie zaszczycają je swoją obecnością, przyjeżdżają również z podstacji. – Widać, że musi tu być ciepła, przyjacielska atmosfera, skoro pracownicy chcą spędzać ze sobą czas także w takich okolicznościach, nie tylko w karetce, podczas czuwania czy za biurkami. To właśnie scala tę swego rodzaju rodzinę – powiedział wicestarosta.

Ks. Marian Hyjek pobłogosławił pokarmy, które pracownicy pogotowia wraz z gośćmi jedli na symbolicznym śniadaniu wielkanocnym.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowa nazwa dla Basenów Odkrytych – konkurs

Wiadomości Mielec

W Radomyślu Wielkim recytowali Brzechwę

Wiadomości Mielec

Festiwal Pieśni Maryjnych [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa