W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka Materiały video

Światowy Dzień Chorego oraz Święto Seniora [FOTO, VIDEO]

W sobotę (09.02) w Chorzelowie odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Chorego oraz Święta Seniora. Wydarzenie to tradycja, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń  Parafii pw. Wszystkich Świętych w Chorzelowie oraz Ośrodka Kultury.

Wyjątkowe święto ustanowione przez Papieża Św. Jana Pawła II to symbol prawdziwie ludzkiej pamięci, szacunku i miłości do ludzi starszych i schorowanych. 

Uroczystość rozpoczęła się  Mszą Świętą odprawioną przez Księdza Proboszcza Andrzeja Ramsa w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Następnie uczestnicy wydarzenia przeszli do Ośrodka Kultury, gdzie zebrani mogli podziwiać program artystyczny przygotowany przez Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy”. Artyści prezentowali się zarówno w układach tanecznych, jak i utworach ludowych, pochodzących z różnych regionów naszego kraju. Przez cały czas trwała również degustacja wypieków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Chorzelowa, Chrząstawa, Malinia i Ławnicy. 

Bardzo się cieszę, że możemy się ponownie spotkać. To miejsce, w którym jesteśmy, jednoczy nas i sprawia, że możemy wymienić swoje poglądy i porozmawiać w tak zacnym gronie. Chciałbym podziękować wszystkim za okazane serce i jestem naprawdę wdzięczny za to, że koncentrujecie swoją uwagę i miłość do tych, którzy teraz najbardziej tego potrzebują. Do tych, którzy swoją miłość przelali na nowe pokolenie. To Wy pracowaliście na to młode pokolenie i dzisiaj dzięki Wam możemy się tutaj dzisiaj spotkać. Życzę Wam przede wszystkim zdrowia, radości pogody ducha i żebyście zawsze mogli uczestniczyć w każdej uroczystości. Nie tylko tej z okazji święta chorych, ale również innych organizowanych na terenie naszej Gminy – zwrócił się do zebranych Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

To dla mnie ogromny honor i zaszczyt, że mogę być dzisiaj razem z Państwem. Dziękuję, że mogliśmy się wspólnie modlić oraz przyjąć namaszczenie chorych. Patrzę po tej sali i się zastanawiam, gdzie Ci seniorzy? Widzimy tu same młode osoby, może trochę wcześniej urodzone, ale przecież wszyscy teraz żyjemy w jednym XXI wieku. Gratulację dla Was, że tak pięknie o siebie dbacie, bo to jest naprawdę wspaniała sprawa, wyglądacie przepięknie. Chciałbym Wam serdecznie podziękować za Waszą wcześniejszą ciężką pracę. Ja tutaj w Chorzelowie spędziłem od 1989 roku 15 lat i wiem jak wygląda ta praca w zakładach zbożowych, młynie, tartaku czy Zakładzie Doświadczalnym. To były inne czasy i ta praca była niezwykle trudna, nieraz nawet ponad ludzkie siły. Ale Wy potrafiliście to pogodzić z rodziną, kościołem i patriotyzmem. Za to Wam bardzo serdecznie dziękuję. A dzisiaj jesteście osobami, które pomagają w wychowywaniu dzieci, wnuków i prawnuków. Wasza pomoc jest nieoceniona. Wasze zaangażowanie i Wasza miłość jest na najwyższym poziomie. Wszyscy tu obecni jesteście wzorami do naśladowania i to, że kolejne pokolenia są tak wspaniałe to Wasza zasługa. Na dalsze lata życzę Wam dużo zdrowia, radości, siły i wytrwałości – powiedział obecny na wydarzeniu Fryderyk Kapinos, Poseł na Sejm RP. 

Spotkanie i wspólne świętowanie udowodniło, że seniorzy to ludzie wciąż aktywni. Dla wielu gości, uroczystość była okazją do przeżycia wspaniałych chwil, wspomnień, a także radosnego spędzenia dobiegającego końca karnawału. 

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa