W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wczoraj odbyło się spotkanie zorganizowane z okazji przypadającego na 28 maja Światowego Dnia Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Prezes Mieleckiego Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane Anna Litwin, Zastępca Prezydenta Mielca Tomasz Leyko, Starosta Powiatu Mieleckiego Kazimierz Gacek, Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu Paweł Pazdan oraz radna powiatu mieleckiego Maria Należna.

Spotkanie było okazją do rozmowy o codziennych problemach oraz wyzwaniach, z jakimi borykają się osoby chore na stwardnienie rozsiane. Poruszono kwestie związane z dostępem do leczenia, rehabilitacji oraz wsparciem psychologicznym. Przedstawiciele stowarzyszenia opowiedzieli o trudnościach w pozyskiwaniu środków na działalność oraz potrzebie lepszego finansowania, aby mogli jeszcze prężniej pomagać swoim podopiecznym.

Mieleckie Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane (MSSR) zrzesza ok. 40 członków. Współpracuje z instytucjami i lokalnymi organizacjami zajmującymi się pomocą osobom niepełnosprawnym oraz organizacjami działającymi na rzecz osób chorych na SM w kraju. Poprzez swoje działania stara się także podnieść świadomość społeczną dotyczącą stwardnienia rozsianego oraz wywierać wpływ na organy władzy państwowej, walcząc o łatwiejszy i niedyskryminujący dostęp do leków i rehabilitacji. Misją Stowarzyszenia jest poprawa jakości życia osób ze stwardnieniem rozsianym oraz zapewnienie dostępu do leczenia i rehabilitacji tak, aby mogli stać się pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i prowadzić godne życie.

Z całego serca kierujemy słowa uznania dla wszystkich osób dotkniętych tą chorobą oraz dla tych, którzy wspierają ich na co dzień. Dziękujemy również Mieleckiemu Stowarzyszeniu Chorych na Stwardnienie Rozsiane za niestrudzoną pracę i wsparcie dla chorych.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zespoły i Kapele Ludowe Roztańczyły Gminę Mielec [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Most gotowy w Dulczy Wielkiej

Wiadomości Mielec

Seniorzy zakończyli rok akademicki MUTW [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa