W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Świetna impreza policjantów dla młodych Mielczan w Otałeży [FOTO]

W sobotę, policjanci wraz z Klubem Żeglarskim „Orkan” w Mielcu, Podkarpacką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, Młodzieżową Drużyną Pożarniczą w Surowej oraz w Górkach na przystani „Bryza” w Otałęży brali udział w akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Na początku spotkania dzieci wzięły udział w zabawie pn. szukanie „Skarbu Pirata”, podczas której musiały zdobyć na swojej mapie pieczątki, przechodząc przez „tor przeszkód” czyli m.in. opowiedzieć prawidłowo na pytania zadawane przez policjanta, przejść przez linie na wysokości, przepłynąć łodzią, wspiąć się na drabinie sznurkowej. Ku uciesze wszystkich została odnaleziona wielka skrzynia z łakociami.

Uczestnikom przedsięwzięcia zapewniono wiele atrakcji mających wymiar profilaktyczno-edukacyjnych, związanych z bezpiecznym wypoczynkiem podczas wakacji. Policjanci p.o. Kierownik Rewiru Dzielnicowych w Borowej asp. szt. Ryszard Durda oraz profilaktyk społeczny Komendy Powiatowej Policji w Mielcu mł. asp. Ewelina Ziemba przeprowadzili prelekcje na najmłodszych dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa, następnie zorganizowali konkurs profilaktyczny z nagrodami ufundowanymi przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Mielec.

Podczas spotkania policjanci promowali bezpieczny wypoczynek w oparciu o założenia ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Zachęcali także do udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Artystyczny przeWODNIK”, którego celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających nad wodą oraz poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów. Adresatami tego projektu są dzieci, młodzież, osoby dorosłe oraz podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku.

Ratownicy medyczni z Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu instruowali dzieci i dorosłych m.in. jak postępować w przypadku osoby tonącej, jak przeprowadzać resuscytacje krążeniowo-oddechową u osoby dorosłej.

W wesołej wakacyjnej atmosferze szybko minęło kilka godzin podczas, których można było popływać na Omegach „Buba” i „Duch Bajora”, na optymistach i małym szkunerku napędzanym elektrycznie.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prace drogowe w Łączkach Brzeskich

Wiadomości Mielec

Mielecka Gwiazda Sportu będzie drugi raz na olimpiadzie

Wiadomości Mielec

Spędź wakacje z wojskiem

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa