W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje

Święto Chrztu Polski – wywieś flagę

W czwartek, 14 kwietnia, będziemy obchodzić 1056. rocznicę przyjęcia chrztu przez Polskę. Warto uczcić wspomnienie tego wyjątkowego dnia poprzez wywieszenie flagi w barwach narodowych.

Święto Chrztu Polski zostało ustanowione w 22 lutego 2019 roku. Jego celem jest „upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 roku, zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny, a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości”.

Akcja Katolicka wraz z Fundacją SŁOWO zapraszają do świętowania Chrztu Polski przez wywieszenie flag narodowych. – To nie tylko podkreśli wagę tego święta w naszej ojczyźnie, ale też w trudnym czasie pandemii koronawirusa nie pozwoli zapomnieć o naszych chrześcijańskich korzeniach. Święto to obchodzone jest w Polsce dopiero po raz trzeci, dlatego nie jest ono jeszcze powszechnie przyjęte przez polskie społeczeństwo – przekonują organizatorzy wydarzenia. 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa