W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Święto Mieleckich funkcjonariuszy [FOTO]

Święto Policji dla funkcjonariuszy jest dniem szczególnym – wiąże się z awansami na wyższe stopnie oraz z podziękowaniami, które płyną od społeczeństwa, od instytucji, służb i formacji, z którymi Policja współpracuje. Wczoraj w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyły się uroczyste obchody powiatowego Święta Policji.

Mieleckie Święto Policji rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Mielcu. Kolejnym punktem obchodów była uroczysta zbiórka, w której udział wzięli samorządowcy, przedstawiciele instytucji współpracujących z mielecką Policją oraz zaproszeni goście i wyróżnieni policjanci, a także ich rodziny.

Komendant Powiatowy Policji w Mielcu nadkom. Jacek Juwa swoim przemówieniem otwarł uroczystą zbiórkę policjantów oraz przywitał wszystkich zaproszonych gości. W swoim wystąpieniu podziękował policjantom za pracę i pogratulował awansów, kładąc duży nacisk na wdzięczność rodzinom wspierających w pracy funkcjonariuszy. Samorządowcom, przedstawicielom służb oraz instytucji podziękował za współpracę, a także za zrozumienie oraz udzielone wsparcie finansowe i merytoryczne.

Centralnym punktem uroczystości było wręczenie awansów. Podczas wczorajszego Święta Policji najwyższy stopień odebrał nadkomisarz. Rafał Szczecina, Komendant Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim. W korpusie aspirantów Policji awansowało 21 funkcjonariuszy, natomiast w korpusie podoficerów 24 policjantów. Komendant Powiatowy Policji w Mielcu rozkazem personalnym mianował na stopień starszego posterunkowego 5 policjantów.

Mieleccy funkcjonariusze nominacje odbierali z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie inspektora Tadeusza Szymanka oraz Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu nadkomisarza Jacka Juwy.

Podczas uroczystości st. sierż. Krystian Dobosz otrzymał dyplom za zajęcie I miejsca w powiatowym etapie plebiscytu „Dzielnicowy bliżej nas” zorganizowanego przez Gazetę Codzienną Nowiny.

Zaproszeni goście, w tym przedstawiciele podkarpackich parlamentarzystów i samorządowcy wyrazili swoje uznanie dla trudnej służby policyjnej, życząc mieleckim funkcjonariuszom dużo powodzenia w realizacji ciężkiej, ale bardzo potrzebnej misji. W trakcie swoich wystąpień w stronę wszystkich policjantów skierowanych zostało wiele serdecznych słów. Dziękowano za trud i współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu mieleckiego.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spędź wakacje z wojskiem

Wiadomości Mielec

Tegoroczne święto Policji w Parku Oborskich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa