W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Święto Niepodległości w Gminie Mielec w niecodziennej formule

Józef Piątek Wójt Gminy Mielec, Bogdan Cygan, Przewodniczący Rady Gminy oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada. Ze względu na stan epidemii i obostrzenia z niego wynikające tegoroczne obchody odbędą się w nieco innej formule. 

Aby uczcić Święto Niepodległej, mając na uwadze troskę o bezpieczeństwo oraz zdrowie organizatorzy zachęcają do udziału w kilku inicjatywach o charakterze patriotycznym, które nie wymagają przemieszczenia się i opuszczania własnych domów.  

Obrazy niepodległością malowane –  28.10.2020-15.11.2020

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym on-line „LUDZIE I WYDARZENIA KSZTAŁTUJĄCE POLSKĄ HISTORIĘ”. Ten artystyczny sposób pokazania swojego patriotyzmu, umożliwia wszystkim, wyrazić swoją postawę wobec naszej Ojczyzny, historii oraz ludzi i wydarzeń kształtujących Niepodległą.
Informacje  o konkursie na stronie https://kultura.gmina.mielec.pl/ – zakładka Regulaminy.

Barwy ojczyzny –  05.11.2020

Zobacz jak Polskę czują członkowie Klubu Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej. Wernisaż wystawy odbył się w chorzelowskim Ośrodku Kultury, a prace  w formie zdjęć i skanów udostępnione zostały na stronie internetowej. Zobacz multimedialną prezentację dostępną pod linkiem https://kultura.gmina.mielec.pl/ – zakładka Galeria. 

Koncert pieśni patriotycznych – 10.11.2020

Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” oraz Grupa Śpiewacza śpiewa o Polsce i dla Polski. Oglądnij wyjątkowy koncert zarejestrowany na Miejscu Pamięci Poległych w Obronie Ojczyzny w Chorzelowie dostępny na kanale YouTube Ośrodka oraz stronie https://kultura.gmina.mielec.pl/  – zakładka Relacje Wideo.

Pod Twoją obronę – 11.11.2020 godz. 11:00

Weź udział on-line we Mszy Świętej odprawionej w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Matki Bożej Królowej  Rodzin w Chorzelowie. 

Transmisja dostępna na kanale YouTuBe Parafii – https://youtu.be/9EgLAqjL1nY 

Po nabożeństwie delegacja Samorządu Gminy Mielec w imieniu mieszkańców złoży wiązanki i znicze przed Miejscami Pamięci w Chorzelowie i Książnicach.  

Niepodległa do hymnu – 11.11.2020 godz. 12:00

W południe 11 listopada Mazurek Dąbrowskiego wybrzmi na antenach polskich stacji radiowych i telewizyjnych oraz w internecie. Wspólnie z rodziną i bliskimi zaśpiewaj Hymn w domu, na tarasie lub podwórku.

Niezwyciężona Biało-Czerwona – 11.11.2020

Jest wiele kolorów i odcieni, ale wspólne dla nas wszystkich są biało-czerwone barwy. Niech w każdym domu 11 listopada powiewa flaga narodowa na znak jedności i solidarności. 

Świętujmy razem 

Napisz lub zadzwoń do bliskich w kraju i za granicą. Niech poczują, że w tym ważnym dniu pamiętasz o nich. W naszym najbliższym otoczeniu jest też wiele osób samotnych, potrzebujących nie tylko pomocy, ale zwyklej rozmowy.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielecki Laur Kultury – gala wręczeń nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielczanie na praktykach zawodowych w Sewilli

Wiadomości Mielec

Dzieci zwiedzały komendę policji [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa