W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Święto Niepodległości w Mielcu

Urząd Miejski w Mielcu, Samorządowe Centrum Kultury i Obywatelski Komitet Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości zapraszają wszystkich mieszkańców naszego miasta na wspólne przeżywanie Święta Niepodległości podczas uroczystości jakie odbędą się w sobotę i niedzielę (10 i 11 listopada) przed pomnikiem Wolności.
Wyjątkowa rocznica wymaga wyjątkowej oprawy, stąd organizatorzy mieleckiego święta postanowili nieco zmienić jego wypracowaną w ostatnich latach formułę.

Tym razem w dniu 11 listopada nie będzie składania przed pomnikiem Wolności wiązanek kwiatów przez samorządowców i delegacje reprezentujące urzędy, instytucje, szkoły i stowarzyszenia. Złożona zostanie tylko jedna wiązanka od wszystkich mieszkańców miasta Mielca.
-Takie święto zdarza się raz na sto lat, dlatego chcemy odejść od starego szablonu i sprawić, aby to nasze narodowe świętowanie wyglądało inaczej, aby włączyć w to mieszkańców naszego miasta. Dlatego serdecznie zapraszamy w biało-czerwonych barwach wszystkich mielczan, całe rodziny – dzieci, rodziców, dziadków. Zachęcamy do zabrania z sobą biało-czerwonych flag, szalików, kotylionów. Chcemy tego dnia wspólnie razem oddać hołd wszystkim, którzy oddali życie za wolną i niepodległą Polskę, ale jednocześnie cieszyć się naszą dzisiejsza Ojczyzną – powiedział Krzysztof Urbański, kierownik Biura Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa