W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Imprezy masowe i koncerty Informacje

Święto Niepodległości w Tuszowie Narodowym [FOTO]

11 listopada odbyły się Gminne Obchody Święta Niepodległości w Tuszowie Narodowym.  Rozpoczęły się Mszą Świętą sprawowaną za Ojczyznę i poległych w jej obronie.

Następnie uczestnicy Marszu Niepodległości, prowadzeni przez liczne poczty sztandarowe, przeszli pod dom urodzenia generała Sikorskiego, gdzie wspólnie odśpiewali hymn narodowy, włączając się do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu!”.

Delegacje samorządów i instytucji złożyły kwiaty pod figurą św. Jana Pawła II, pod pomnikiem gen. Sikorskiego i tablicą upamiętniającą legionistów. Wójt gminy Andrzej Głaz w swym wystąpieniu nawiązał do wydarzeń sprzed ponad 100 lat, do poświęcenia bohaterów tamtych czasów i zaznaczył jak bardzo ważna dziś jest postawa prawdziwego patriotyzmu, miłości do ojczyzny i działania dla jej dobra i bezpieczeństwa.

Tego samego dnia w Jaślanach przeszedł piękny biało-czerwony pochód ulicami miejscowości, prowadzony przez Kapelę „Jaślaniacy” i druhów strażaków.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa