W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Kultura i nauka

Święto Poezji w Elektryku [FOTO]

W dniu 22 marca 2018 roku w bibliotece Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu odbyło się tradycyjne już spotkanie z poezją regionalną w ramach obchodów Światowego Dnia Poezji. Uroczystość przygotowały panie bibliotekarki: Dorota Targosz, Alicja Rajchel, oraz polonistki: Lucyna Maryniak i Halina Bednarz.

Gościem specjalnym Dnia Poezji był mielecki poeta Zbigniew Michalski – prezes Mieleckiego Towarzystwa Literackiego. Na sali obecni byli uczniowie z klas IC, ID, IIM, IIIB. Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Marta Stachura i Lucyna Rybak. Imprezę prowadziła pani Lucyna Maryniak .

Zbigniew Michalski poinformował młodzież o działalności Towarzystwa, zachęcał uzdolnionych artystycznie uczniów do współpracy i gwarantował publikacje najlepszych tekstów w wydawnictwach, którym patronuje Mieleckie Towarzystwo Literackie. Opowiedział o swojej pracy twórczej, wyjaśnił idee Światowego Dnia Poezji. Prezentował tomiki swoich wierszy oraz wydane w 2018 roku „Dygresje”.

Prowadząca uroczystość zaznaczyła, że wśród autorów tej publikacji znajduje się emerytowana nauczycielka ZS – pani Zofia Groele oraz uczennica Elektryka – Katarzyna Soja, która zajmuje wysokie miejsca w konkursach literackich. Kamila Gondek i Kinga Krempa z klasy IIM recytowały wiersze pana Zbigniewa Michalskiego. Polonistki: Lucyna Maryniak i Halina Bednarz czytały utwory mieleckich poetów.

Spotkanie miało charakter kameralny ale wyjątkową oprawę artystyczną. Dzień Poezji uświetniły występy muzyczne uczniów: Natalia Tylutka z klasy ID grała na skrzypcach, a Robert Rybak z klasy IC na akordeonie. Pomieszczenia biblioteki zostały na ten dzień specjalnie udekorowane, ich wystrój nawiązywał do Światowego Dnia Poezji oraz zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

III Gala ‘Master of English’ w Sali Królewskiej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spektakl teatru „Magia” na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

MOS Koncert „Polska muzyka filmowa” – Podsumowanie sezonu w konwencji kinowej

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa