W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Historia Informacje Kultura i nauka Multimedia Relacje z wydarzeń Rozrywka

Święto polskich harcerek w Mielcu. Była modlitwa i wspomnienia [FOTO]

2 października przeżywano w Polsce rocznicę zakończenia Powstania Warszawskiego oraz Dzień Polskiej Harcerki. Ten dzień wyznaczyły instruktorki i harcerki, które przeżyły II wojnę światową i okupację, jako dzień pamięci i modlitwy za te, które odeszły na wieczną wartę. W Mielcu święto było obchodzone w Parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

O godz. 12.00 przed wizerunkiem Matki Bożej Nieustającej Pomocy została celebrowana Msza Święta w intencji wszystkich harcerek i harcerzy Mielca i okolic, a także za tych, którzy oddali swoje życie w obronie wiary i niepodległej Polski.

W Eucharystii czynnie uczestniczyło około 200 harcerzy i harcerek Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz Związku Harcerstwa Polskiego. Młodzi ludzie z radością zaangażowali się w piękne przeżycie liturgii czytając Słowo Boże, Modlitwę wiernych, śpiewając Psalm Responsoryjny, procesyjnie składając dary ofiarne oraz przygotowując okolicznościową dekorację przed ołtarzem.

Homilię wygłosił ks. Tomasz Abram duchowy opiekun mieleckich harcerek. Kaznodzieja złożył im życzenia słowami Ojca Świętego Jana Pawła II, który w Krakowie na Błoniach 10 czerwca 1979 roku powiedział:

…zanim stąd odejdę, proszę Was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię «Polska» raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością – taką, jaką zaszczepia w nas Chrystus na Chrzcie świętym; abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się i nie zniechęcili; abyście mieli ufność nawet wbrew każdej swojej słabości; abyście zawsze szukali duchowej pomocy u Tego, u którego tyle pokoleń ojców naszych i matek ją znajdowało; abyście nigdy od niego nie odstąpili.

Po przyjęciu Komunii św. wspólnie odśpiewano modlitwę harcerską. Ostatnim punktem uroczystości była obecność całej rodziny harcerskiej w auli domu katechetycznego, gdzie razem pomodlono się, wspomniano bohaterów Powstania Warszawskiego i uczczono święto przy gorącej herbacie i pysznych ciasteczkach.

– Mamy nadzieję, że to owocne spotkanie na długo pozostanie w naszych sercach oraz pomoże jeszcze lepiej służyć Bogu, Ojczyźnie i drugiemu człowiekowi. –  przekazują uczestnicy uroczystości

Zastępowa TROP. Kinga Kapinos z 16 MDH Róża Wiatrów / red. WCJ24
fot. ks. M Gurbisz

[nggallery id=251]

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa