W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Święto Seniorów w Książnicach [FOTO]

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora w sobotę (16.11) w Książnicach odbyło się międzypokoleniowe spotkanie mieszkańców miejscowość. To bardzo ważne święto i doskonała okazja do podkreślenia wyjątkowej roli osób starszych. 

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego jak znaczącą rolę odgrywają seniorzy w naszym społeczeństwie. To oczywiste, ale nauczyliśmy się od nich setek, tysięcy rzeczy, do których sami doszlibyśmy dopiero w ich wieku. W końcu nauczyliśmy się od nich czerpać wiedzę. Nigdy nie powinniśmy myśleć o ludziach starszych w kategoriach historii.  Wprawdzie są jej częścią, bo oni ją ukształtowali i dalej kształtują, choć już w mniejszym stopniu. To właśnie od seniorów uczymy się czerpać radość z życia i zrozumieć jego sens. Co więcej, bez ich doświadczenia życiowego, nigdy nie wyciągnęlibyśmy wniosków z błędów przez nich popełnionych. Można by w nieskończoność wyliczać zasługi, jakie wnoszą do społeczeństwa.

To seniorzy właśnie są „nośnikiem” naszej narodowej tradycji, kultury i języka, ale także wartości rodzinnych.

Dlatego też, w sobotę 16 listopada w Domu Strażaka w Książnicach odbył się Dzień Seniora, na który zaproszeni zostali Seniorzy tamtejszej miejscowości. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również Wójt Gminy Mielec Józef Piątek, Przewodniczący Rady Gminy Mielec Bogdan Cygan, sołtys wsi Witold Dziuba, prezes Stowarzyszenia Nowoczesnych Pań Elżbieta Węgrzyn. Dla zebranej publiczności tańce krośnieńskie i lasowiackie zatańczył ZPiT „Chorzelowiacy” z Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Chorzelowie, którego kierownikiem i choreografem jest Bożena Telega. O oprawę muzyczna uroczystości zadbała Grupa Śpiewacza „Podkówka”.

Na zakończenie oficjalnej części spotkania Wójt Gminy Mielec Józef Piątek, dziękując seniorom za ich wkład w  życie i historie Książnic oraz Gminy Mielec, złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia długich lat życia w szczęściu i zdrowiu.


Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa