W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

„Święto Sportu” w II Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu

Dnia 23 czerwca w II LO w Mielcu odbył się Dzień Sportu 2016. Teren wokół szkoły zamienił się w wielki sportowy festyn. Ta cykliczna impreza sportowo – rekreacyjna sprawia, że do ostatniej chwili szkoła tętni życiem. Uczniowie klas pierwszych i drugich oraz absolwenci przychodzą, aby pożegnać rok szkolny na sportowo. W tym roku gośćmi specjalnymi były dzieci z Przedszkola nr 16.

 

W tym roku organizatorzy (nauczyciele wf) przygotowali wiele ciekawych konkurencji: rozgrywki w piłkę siatkowa, piłkę nożną, koszykówkę, liczne oryginalne konkurencje indywidualne, np.: rzut oponą, trójbój wiejski, tor rowerowy, wyścig na nartach podwójnych, skakanka, rzuty osobiste, wyciskanie, strzelanie z łuku, rzut jajem oraz – hit tego roku – specjalnie przygotowany na terenie lasku szkolnego survival – park linowy.

 

Jak na prawdziwy festyn przystało, nie zabrakło koncertów muzycznych i kiełbaski z grilla. Gorącą atmosferę studziła kurtyna wodna wzbudzająca ogromny entuzjazm zgromadzonych.

 

Za uczestnictwo w konkurencjach o rożnym poziomie trudności młodzież otrzymywała szkolną walutę –„Koperniki”.

 

Święto sportu zakończyło się wymianą „zarobionych” „Koperników” na nagrody w „Kopernik shop” – sklepiku zaopatrzonym w artykuły zakupione dzięki sponsorom. W tym roku festyn wspomogły firmy:F.H.U.P. „TRANS-ROWER” Roman Tylec, Extreme Fitness Mielec,  TARGUM Mielec Sp. z o.o. Sp.k., Zakład Metalowy „WB” Wiesław Bożek, Maria Bożek sp.j.,  MEGARON Tomasz Kornak, ROBI Centrum Ogrodniczo-Techniczne, Kawa czy Herbata” Grzegorz Sieroń, Van Berde Sp. z o.o.

 

Z roku na rok Dzień Sportu cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży II LO, a nawet wśród gimnazjalistów, zachęcając do wyboru tej szkoły. Liczba uczestników i rozmach całego przedsięwzięcia świadczą o zrozumieniu potrzeby i przyjemności płynącej z aktywnego wypoczynku.

 

1040850387

 

1692031763

 

2017682148

 

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa