W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Święto Szkoły w Gawłuszowicach

29 kwietnia 2016 r. Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Gawłuszowicach obchodził 28. rocznicę nadania imienia Władysława Jasińskiego Szkole Podstawowej.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Krystyna Seferynowicz od powitania przybyłych gości: Starostę Powiatu Mieleckiego – pana Zbigniewa Tymułę, Wójta Gminy Gawłuszowice – pana Jana Nowaka, Przewodniczącego Rady Gminy – pana Kazimierza Sokalskiego, partyzantów oddziału Jędrusie:

pana Jana Gałuszkę ps. „Mizerny” i Mieczysława Korczaka ps. „Dentysta”, emerytowaną nauczycielkę panią Grażynę Wiącek, nauczycieli i uczniów z zaprzyjaźnionych szkół „Jędrusiowych”, przedstawicieli Rady Rodziców, a także uczniów i pracowników zespołu. 

Następnie odbył się konkurs pieśni patriotyczniej i partyzanckiej, który poprowadziła Pani Wicedyrektor Ewa Gancarczyk. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół z Ossali, Sulisławic, Smerdyny, Czajkowa, Koprzywnicy, Mielca oraz uczniowie naszej szkoły.

Występy młodych artystów oceniało profesjonalne jury z Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu w składzie: przewodniczący pan Piotr Wyzga oraz panie: Jadwiga Huber i Ewa Stępień.

Kolejnym punktem obchodów Święta Patrona Szkoły była część artystyczna przygotowana przez uczniów pod kierunkiem pani Reginy Staszczak i pani Alicji Stec. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony życiu i działalności Władysława Jasińskiego oraz historii oddziału partyzanckiego „Jędrusie”.

Akademię zakończył „taniec z kapeluszami” w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego 5 i 6-latków, który został przygotowany przez panią Urszulę Wąsik i panią Annę Luberę. Po zakończeniu części artystycznej głos zabrał przewodniczący jury i ogłosił wyniki konkursu. 

Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy oraz nagrody. Na zakończenie głos zabrali przybyli goście, którzy  w  swych wystąpieniach podkreślali jak ważny jest patriotyzm i znajomość historii naszego narodu. Uroczystość zakończyła pani Dyrektor, która podziękowała wszystkim za udział w akademii i zaprosiła na poczęstunek.

 

300026393

 

414283570

 

1365660589

 

1413791862

 

1697331389

 

1954691428

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dachowanie bmw w Padwi Narodowej

Wiadomości Mielec

Cztery pory roku w gminie Mielec – konkurs fotograficzny [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejne zwycięstwo Czeczeńców. Handball Stal Mielec – AZS Biała Podlaska 33:27 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa