W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Historia Informacje

Świeże kwiaty pod pomnikiem Prymasa Tysiąclecia [FOTO]

W piątek (28.05) minęła 40 rocznica śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Tego dnia Marszałek Podkarpacia Władysław Ortyl wraz z Fryderykiem Kapinosem Posłem na Sejm RP oraz Waldemarem Barnasiem, dyrektorem ARP oddział Mielec, złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem kardynała Wyszyńskiego, który znajduje się na osiedlu Smoczka nieopodal kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu.

Kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia, prawdziwy przywódca i duchowy przewodnik milionów Polaków, wybitny mąż stanu. Jego heroiczna postawa połączona z mądrością i niezwykłą intuicją polityczną pozwoliła przetrwać polskiemu Kościołowi w najtrudniejszym okresie stalinizmu. Jednocześnie to kapłan niezwykle wymagający od siebie, pokorny, okazujący szacunek każdemu napotkanemu człowiekowi i mający świetny kontakt z prostymi ludźmi. Zawsze kierował się sercem, dobrocią i miłością. To dzięki jego wieloletniej posłudze Kościół w Polsce wydał światu papieża św. Jana Pawła II.

Fot. Podkarpackie – serwis samorządu województwa

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa