W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Szachista w mundurze z powiatu mieleckiego

Starszy aspirant Przemysław Kopacz reprezentował mielecką jednostkę Policji na XXI Indywidualnych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Szachach, które odbyły się w dniach 20 – 24 kwietnia w Głuchołazach w województwie opolskim. Przedsięwzięcie swym Patronatem Honorowym objął między innymi Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Minister Sprawiedliwości. Mielecki policjant zajął 5 miejsce wśród swoich kolegów policjantów.

W XXI Indywidualnych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Szachach mielecki policjant rywalizował z kolegami z wojska, straży pożarnej, służby więziennej oraz celnikami, funkcjonariuszami straży granicznej i ochotniczych straży pożarnych. Zawody rozgrywane były przez kilka dni, szwajcarskim systemem rozgrywek na dystansie 9 rund. Turniej zaliczany jest do rankingu FIDE. Tempo gry to 90 min. na partię dla zawodnika oraz 30 sekund za posunięcie.

St. asp. Przemysław Kopacz na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Radomyślu Wielkim. Szachy to dla niego rodzinna tradycja. Funkcjonariusz gra od 7 roku życia. Swoją pasję niejednokrotnie przekłada na pole służbowe. Podczas turnieju, wypowiadając się dla Telewizji Polskiej powiedział: „W szachach szukam tego co u sprawców – błędów, jak znajdę błąd przeciwnika to wygrywam partię, tak samo jak sprawcę, znajdę błąd sprawcy to złapię podejrzanego”.

W tegorocznym turnieju funkcjonariusz zajął 5 miejsce wśród swoich kolegów policjantów z całej Polski.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa