W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Szansa na chodnik

Gmina Radomyśl Wielki wyraziła chęć pomocy dla województwa przy budowie chodników wzdłuż drogi wojewódzkiej Mielec – Lisia Góra w Partyni i Zgórsku.

Budowa chodników przy drogach wojewódzkich to od lat gorący temat. Potrzeby w całym województwie są spore, a środków na ten cel jest niewspółmiernie mało. W związku z tym władze regionalne wypracowały model, w którym podejmują się budowy tras dla pieszych przy finansowym udziale gmin.

Zazwyczaj chodzi o dofinansowanie w wysokości 50 procent. Koszt budowy chodnika przy wojewódzkim trakcie Mielec – Lisia Góra od Radomyśla Wielkiego do Zgórska to kilka milionów złotych. Dlatego zarówno władze regionu, jak i gminy zgodziły się, że zadanie to należy wykonać w kilku etapach.

Bardzo możliwe, że pierwszy rozpocznie się już w przyszłym roku. – Mamy przygotowany projekt na budowę chodnika w Zgórsku oraz w Partyni od zjazdu do centrum wsi w kierunku Radomyśla Wielkiego. Rada Miejska upoważniła mnie do dalszych rozmów z władzami regionalnymi.

Na 2017 rok możemy zadeklarować dla województwa wsparcie finansowe do budowy chodników w wysokości ok. 170 tys. zł. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda się rozpocząć tę inwestycję, na którą mieszkańcy Partyni czekają od lat – powiedział burmistrz Józef Rybiński.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa