W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Szansa na wysokie loty

Szkolnictwo zawodowe w Polsce od kilku lat przeżywa renesans, gdyż stanowi istotny element kształcenia kadr dla gospodarki narodowej. By nadążać za rozwojem technologicznym, potrzebami rynku pracy oraz oczekiwaniami uczniów, Zespół Szkół technicznych w Mielcu  nieustannie podejmuje działania zmierzające do poprawy jakości kształcenia zawodowego.

Jak mawia prof. Miodek: Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa!, dlatego zadaniem szkoły jest nie tylko teoretyczne przygotowanie przyszłych pracowników, ale przede wszystkim umożliwienie im wcielenia teorii w życie oraz płynnego przejścia od etapu nauki w szkole do czynnego życia zawodowego. Wymaga to współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami.

Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom, 28 stycznia bieżącego roku starosta powiatu mieleckiego Zbigniew Tymuła zaprosił dyrektora Mariusza Wojciechowskiego i kierownik szkolenia praktycznego Annę Srokę na spotkanie z  przedstawicielami firmy LINETECH do Jasionki.

W rozmowach uczestniczył także dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Tomasz Czop, przedstawiciele Politechniki Rzeszowskiej oraz rzeszowskich szkół prowadzących kształcenie zawodowe.

W wyniku przeprowadzonych rozmów narodziło się kilka koncepcji współpracy firmy z ZST. Plany dotyczą organizacji zajęć praktycznych dla uczniów technikum lotniczego, praktyk zawodowych, utworzenia klasy patronackiej.

LINETECH to firma zajmująca się serwisowaniem samolotów, obsługą liniową i hangarową. Firma dysponuje siedmioma hangarami, które pozwalają na jednoczesną obsługę 13 różnych samolotów pasażerskich takich jak  Boeing, Airbus, Bombardier, Embraer i ATR. Hangar zlokalizowany na terenie Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka” to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce.

Dzięki współpracy z tak prężnie rozwijającą się firmą uczniowie  Zespołu szkół Technicznych w Mielcu nie tylko będą mieć okazję nabyć więcej umiejętności praktycznych, ale także zwiększą swoje szanse na zatrudnienie, gdyż LINETECH zależy na pozyskaniu nowych pracowników.

 

883141945  903969365  1026854093

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Relikwie rodziny Ulmów w Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dachowanie bmw w Padwi Narodowej

Wiadomości Mielec

Cztery pory roku w gminie Mielec – konkurs fotograficzny [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa