W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Szczepienia lisów przeciw wściekliźnie

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia o planowanej w dniach 4-13 kwietnia 2019 r. wiosennej akcji doustnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Szczepienia obejmą teren województwa podkarpackiego. Uodparnianie będzie prowadzone poprzez zrzuty z samolotów szczepionki doustnej (z wyłączeniem terenów zurbanizowanych i akwenów wodnych) oraz wykładanie ręczne wokół osiedli ludzkich. Program uodparniania lisów polega na wieloletnim cyklicznym (wiosna-jesień) wykładaniu szczepionki.

Wykładana przynęta wydająca specyficzny zapach zawiera wewnątrz aluminiowo-plastikowy pojemnik z płynną szczepionką, której działanie uodparniające skierowane jest wyłącznie na lisy.

W związku z możliwością bezpośredniego kontaktu ludzi i zwierząt domowych z rozłożoną szczepionką informujemy, że:

-przynęty zawierające szczepionkę dotykane przez ludzi nie są przyjmowane przez lisy, dlatego ich podnoszenie nie jest wskazane

-w przypadku kontaktu z przynętą należy miejsca te gruntownie przemyć wodą z mydłem

-kontakt człowieka ze szczepionką ukrytą w przynęcie wymaga konsultacji medycznej

-w okresie trwania akcji szczepienia lisów i przez 14 dni od jej zakończenia zaleca się na terenach objętych szczepieniem trzymanie w zamknięciu mięsożernych zwierząt domowych oraz wstrzymanie się od polowań.

Edward Tabor

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Badanie Osteoporozy w Mielcu 22.07.2024

Wiadomości Mielec

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa