W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

Szczepienia przeciwko pneumokokom

Mając na względzie zdrowie mieleckich seniorów  Gmina Miejska Mielec ponownie uruchomiła „Program profilaktycznych szczepień przeciwko pneumokokom dla osób 65+ zamieszkałych na terenie miasta Mielca”.

Podczas  dzisiejszych szczepień inaugurujących program w Centrum Medycznym Medyk przy ul. Partyzantów obecny był m.in. Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

Adresatami programu są osoby, zamieszkałe na terenie miasta Mielca w wieku 65+ i które w dorosłości nie były szczepione przeciw pneumokokom. Osoby, które wyrażą chęć i zgodę na udział w programie  zostaną przebadane przez lekarza, który podejmie ostateczną decyzję w kwestii podania szczepionki.

Obok zalecanych przez lekarzy corocznych szczepień przeciwko grypie, COVID 19 bardzo istotne jest szczepienie przeciwko pneumokokom, czyli bakteriom dostającym się do naszego organizmu drogą kropelkową. Pneumokoki najczęściej odpowiedzialne są za choroby górnych dróg oddechowych, zapalenie gardła, zatok oraz zapalenie oskrzeli. Bakterie mogą dostać się do krwi i wywołać zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, sepsę (posocznicę).

Osoby chcące skorzystać ze wsparcia w postaci bonów  proszone są o kontakt telefonicznym z pracownikami Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w Urzędzie Miejskim w Mielcu – tel.: 17 787 43 82, 17 787 43 93 lub  17 787 44 03.

Po otrzymaniu Bon Zdrowotny należy realizować w Przychodni  Centrum Medyczne MEDYK ul. Partyzantów 21, 39-300 Mielec.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Medialna afera dosięgła nasz portal

Wiadomości Mielec

Jezioro łabędzie na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Młodzi nieprzeciętni – zdolni uczniowie mieleckich szkół

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa