W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

Szczepienia przeciwko pneumokokom

Rusza program profilaktycznych szczepień przeciwko pneumokokom dla osób 65+ zamieszkałych na terenie miasta Mielca

Osoby powyżej 65 roku życia, powinny w sposób szczególny zadbać o siebie i swoje zdrowie. Obok zalecanych przez lekarzy corocznych szczepień przeciwko grypie, COVID 19 bardzo istotne jest szczepienie przeciwko pneumokokom, czyli bakteriom dostającym się do naszego organizmu drogą kropelkową. Pneumokoki najczęściej odpowiedzialne są za choroby górnych dróg oddechowych, zapalenie gardła, zatok oraz zapalenie oskrzeli. Bakterie mogą dostać się do krwi i wywołać zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, sepsę (posocznicę).

Mając na względzie zdrowie mieleckich seniorów  Gmina Miejska Mielec ponownie uruchamia  „Program profilaktycznych szczepień przeciwko pneumokokom dla osób 65+ zamieszkałych na terenie miasta Mielca”. Adresatami programu są osoby, zamieszkałe na terenie miasta Mielca w wieku 65+ i które w dorosłości nie były szczepione przeciw pneumokokom. Osoby, które wyrażą chęć i zgodę na udział w programie  zostaną przebadane przez lekarza, który podejmie ostateczną decyzję w kwestii podania szczepionki.

Osoby chcące skorzystać ze wsparcia w postaci bonów  proszone są o kontakt telefonicznym z pracownikami Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w Urzędzie Miejskim w Mielcu. W celu zapisania należy skontaktować się wybierając jeden z wskazanych numerów telefonów w dniach od 31.03.2022 do  01.04.2022 r. w godzinach od 7:30 do 15:30

Telefony kontaktowe:

17 787 43 82 lub 17 787 43 93 lub  17 787 44 03.

Po otrzymaniu Bon Zdrowotny należy realizować w Przychodni  Centrum Medyczne MEDYK ul. Partyzantów 21, 39-300 Mielec.

Szczegóły wydania i realizacji Bonu Zdrowotnego dla Seniora realizowanego w ramach programu polityki zdrowotnej pn. „Program profilaktycznych szczepień przeciwko pneumokokom dla osób 65+ zamieszkałych na terenie miasta Mielca” w regulaminie: Zarządzenie 923/2021 Prezydenta Miasta Mielca (bip.gov.pl)

Na rok 2022 planowanych jest 200  Bonów Zdrowotnych.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Medialna afera dosięgła nasz portal

Wiadomości Mielec

Jezioro łabędzie na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Młodzi nieprzeciętni – zdolni uczniowie mieleckich szkół

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa