W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Szczepienia w gminach – ranking

Spada zainteresowanie szczepieniami przeciwko Covid -19, mimo że już niebawem rozpoczną się wakacje – okres  wzmożonych wyjazdów, nie tylko w modne miejsca na świecie, ale także w kraju. Wiele osób z pewnością zdecyduje się na odwiedzenie swoich krewnych, których już dawno nie widzieli ze względu na pandemiczne ograniczenia.

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło raport – nowy serwis „Szczepienia Gmin”, który pokazuje, jak wyglądają szczepienia w wybranym regionie Polski. Dane tego rejestru uwzględniają miejsce zamieszkania pacjentów. Pozwala to dokładnie ocenić, ile osób zaszczepiło się w lokalnych społecznościach, bez względu na to, dokąd pacjent pojechał na zastrzyk.

Z przedstawionych w rejestrze danych wynika, że najwięcej zaszczepionych w naszym regionie zamieszkuje w Mielcu. 28,3 % populacji miasta jest w pełni zaszczepionych. Ten parametr – % zaszczepionych pełną dawką –pokazuje wg. Ministerstwa poziom bezpieczeństwa populacji na danym terenie. 

Jak przebiegają szczepienia w gminach Powiatu Mieleckiego na 15 czerwca, pokazuje poniższa tabela. 


Gmina
Liczba ludnościZaszczepieni jedną dawkąW pełni zaszczepieni% zaszczepionych pełną dawką
m. Mielec60075227381702828,3
gm.w. Mielec134454272301922,5
Borowa54901677114120,8
Padew Narodowa53581563108220,2
Gawłuszowice272279253319,6
Przecław120143370226018,8
Tuszów Narodowy82542199150518,2
Czermin70731829126817,9
Radomyśl Wielki142723543231616,2
Wadowice Górne77381878118115,3

Jeżeli chcesz śledzić na bieżąco, kliknij link: https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa