W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Szczepionka przeciw COVID- trafiła do Mielca [VIDEO]

Rozpoczęły się szczepienia  przeciw COVID-19 w tzw. szpitalach węzłowych. Do wszystkich 509 tego typu placówek, w tym także do mieleckiej lecznicy, dostarczane są pierwsze partie szczepionki.

Do Mielca ma trafić w pierwszej transzy pakiet umożliwiający zaszczepienie 75 osób. Będą to pracownicy szpitala i mieleckiego DPS-u. Kolejne partie leku będą również rozprowadzane w tzw. grupie „0”. Do wczoraj (28 grudnia) szpitale węzłowe zbierały dane personelu medycznego i niemedycznego, który zostanie zaszczepiony w konkretnym szpitalu węzłowym.

Od dziś (29 grudnia) rozpoczynają się szczepienia. 

YouTube player

W pierwszym rzucie znajdzie się 29 osób spośród personelu DPS. To 1/3 załogi. Pozostała partia szczepionki przeznaczona zostanie dla pracowników szpitala. Do tej pory chęć zaszczepienia się zadeklarowała 1/3 załogi mieleckiej lecznicy.

W miarę dostarczania kolejnych transz szczepionek w okresie „0” akcja wszczepiania zostanie rozszerzona o kolejne grupy –   pracowników administracyjno – technicznych placówek medycznych i aptek.

Szpitale węzłowe, to takie, które zadeklarowały przeprowadzenie akcji szczepień pośród swego personelu, ale także personel innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Niedługo Leśny MiniRajd Rowerowy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa