W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Szczęśliwe zakończenie poszukiwań mieszkanki Rydzowa

Kilkudziesięciu policjantów przez całą dobę poszukiwało 91-letniej mieszkanki Rydzowa, która wyszła z domu w środę rano i nie powróciła na noc. W poszukiwania zaangażował się STORAT, strażacy oraz media i mieszkańcy pobliskich miejscowości.

O zaginięciu 91-letniej kobiety, Policję w środowe popołudnie powiadomiła jej wnuczka. Ze względu na podeszły wiek zaginionej oraz jej stan zdrowia i zaniki pamięci, do poszukiwań skierowano maksymalną liczbę funkcjonariuszy. Z zawiadomienia wnuczki wynikało, iż starsza kobieta mogła udać się do pobliskiego lasu. Ze względu na zapadający zmrok i obawę o życie staruszki, w działania poszukiwawcze włączyło się Stowarzyszenie Cywilnych Zespołów Ratowniczych z psami, strażacy oraz mieszkańcy pobliskich miejscowości. Policjanci z Mielca i Rzeszowa wraz ze strażakami przeszukiwali las i łąki przez całą noc i kolejny dzień.

Podano również komunikat do mediów z wizerunkiem 91-letniej kobiety. Informacja o zaginionej, która pojawiła się w mediach społecznościowych, zmobilizowała mieszkańców do pomocy i poszukiwań.

Wczoraj wieczorem mieszkanka Zgórska powiadomiła Policję o tym, że na jej posesji znajduje się starsza kobieta, którą może być zaginiona. Funkcjonariusze potwierdzili, że starsza kobieta to poszukiwana mieszkanka Rydzowa. Na miejsce wezwano również załogę pogotowia ratunkowego, która udzieliła kobiecie niezbędnej pomocy medycznej, oceniając stan kobiety jako dobry. Zaginiona została przekazana pod opiekę rodzinie.

Policjanci apelują o wzmożoną opiekę nad osobami starszymi. Proszą też o zwracanie uwagi na samotnie spacerujące osoby w podeszłym wieku.

KPP Urszula Chmura

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

VI Super Sprint Mielecki Targum [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kryminalni zatrzymali poszukiwanego listem gończym

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa