W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Szekspir. Sceny wybrane [FOTO]

27 marca w Domu Kultury SCK mielecka publiczność miała przyjemność obejrzeć sztukę w reżyserii i według scenariusza Magdaleny Betlei – „Szekspir. Sceny wybrane”. 

Młodzi aktorzy z Grupy Teatralnej „Antrakt” podczas niedzielnego przedstawienia w Domu Kultury SCK zaskoczyli publiczność świeżą interpretacją fragmentów sztuk Szekspira. Magdalena Betleja, scenarzystka i reżyserka przedstawienia, wprowadziła na scenę postać Wiliama Szekspira, który opowiadał o sobie, swoim postrzeganiu świata, a nawet o tym, jak świat odbiera jego, jego twórczość i życie prywatne. 

Opowieść Wiliama Szekspira, odtwarzanego przez Franka Wagę, przetykana jest krótkimi scenami z najsławniejszych sztuk dramatopisarza, takich jak „Hamlet”, „Makbet”, „Wesołe kumoszki z Windsoru”, „Romeo i Julia”, „Wiele hałasu o nic”. Tytułowe sceny wybrane grane są w scenerii nawiązującej do elżbietańskiej Anglii, stroje także przypominają te z epoki Szekspira.  

Publiczność, licznie zasiadająca na widowni, długimi brawami nagrodziła  aktorstwa młodych członków Grupy Teatralnej „Antrakt”.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa