Szermierka: Zwycięska passa Pawła i Puchar Europy [FOTO]

W miniony weekend w Wadowicach Klub Szermierczy Szpada Wadowice zorganizował szermierczy turniej towarzyski o Puchar Miasta Wadowice. Była to pierwsza edycja turnieju, który na stałe ma zagościć w kalendarzu szermierczym. W dwudniowych zmaganiach w czterech kategoriach wiekowych uczestniczyło blisko 250 zawodników w Polski Słowacji i Ukrainy. Z powodzeniem wzięli w nim udział szermierze z klubu Gryf Mielec.

Klub z Mielca reprezentowało trzech młodzików i jeden zawodnik z kategorii dzieci – Mikołaj Madej, który został sklasyfikowany na 33 miejscu.

Młodzicy po raz kolejny potwierdzili swoje wysokie umiejętności. Finał w tej kategorii był bratobójczą walką zawodników Gryfu – został rozegrany pomiędzy Pawłem Urbanem i Szymkiem Tarachanowiczem. Wygrał Paweł 12:10, zwyciężając w trzecich zawodach z rzędu. Tuż za podium uplasował się Maciek Kaźmierski.

Miłą niespodzianką organizatorów po dekoracji młodzików było uhonorowanie pamiątkowym upominkiem trenera mielczan Lesława Lechocińskiego, którego doceniono za wieloletnią popularyzację szermierki.

O trzecie z rzędu zwycięstwo Pawła byłoby mu trudniej, gdyby nie fakt, że Piotr Urban wraz z Mateuszem Piłatem reprezentowali nasz kraj na zawodach Pucharu Europy w Budapeszcie. W gronie 215 zawodników dwaj nasi szermierze spisali się przyzwoicie. Piotr Urban zajął 99 miejsce, zaś Mateusz Piłat 42. Jak przekazują zawodnicy, miejsca są bardzo dobre, ale przy odrobinie szczęścia mogłyby być znacznie lepsze, ponieważ Piotr wygrał trzy walki grupowe i przegrał również trzy – a wszystkie w stosunku 5:4.