W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Sześciu kierowców straciło prawo jazdy

Tylko w tym tygodniu policjanci wydziału ruchu drogowego mieleckiej policji zatrzymali uprawnienia do kierowania sześciu osobom. Kierowcy stracili prawa jazdy głównie za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym, zostali także ukarani mandatami.

Starosta właściwy ze względu na miejsce zamieszkania wyda decyzję o zatrzymaniu uprawnień do kierowania na okres 3 miesięcy.W Kliszowie został zatrzymany do kontroli drogowej kierujący bmw, który przekroczył dozwoloną prędkość o 79 km/h, jadąc 129km/h w terenie zabudowanym, tym samym łamiąc rażąco przepisy ruchu drogowego.

W Podolu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli mieszkańca gminy Przecław, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym jadąc 102 km/h. W Rudzie policjanci zatrzymali kierującego fordem jadącego z prędkością 116 km/h. Tego samego dnia w Kliszowie kierująca bmw jechała z prędkością 107 km/h. W Chorzelowie policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy przekroczyli w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h, jadąc z prędkością 115km/h i 103 km/h.

Mieszkańcy powiatu mieleckiego wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa miejsca, w których kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość. Policjanci organizują tam kontrole i często potwierdzają naniesione na mapę zgłoszenia.