W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Szkoła jak nowa

Jeszcze przed nowym rokiem szkolnym zakończyła się przebudowa szkoły w Dulczy Wielkiej. Budynek zyskał dach, poddasze, został ocieplony i ma nową elewację.

Nadbudowa dachu w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dulczy Wielkiej rozpoczęła się jeszcze jesienią ubiegłego roku. Oprócz zmiany konstrukcji i pokrycia dachowego, wykonane zostały wieńce żelbetowe, instalacja odgromowa, wejścia na poddasze, a klatka schodowa dostosowana została do przepisów przeciwpożarowych.

Wiosną rozpoczęły się prace związane z wykonaniem ocieplenia stropodachu i docieplenia ścian zewnętrznych. Przy okazji zmodernizowany został system grzewczy i instalacji ciepłej wody użytkowej (wymianę zasobnika i kotła centralnego ogrzewania. Przeprowadzono także roboty remontowe; m.in. malowanie ścian i drzwi oraz rozebrano zbędne filary. Wykonane zostały także prace na zewnątrz szkoły. Wyremontowany został plac apelowy i chodniki.

Całość robót kosztowała około miliona złotych. Na roboty termomodernizacyjne gmina wzięła pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Rzeszowa (częściowo może zostać ona umorzona po spełnieniu zakładanych parametrów) oraz dotację z tegoż Funduszu w wysokości 50 tys. zł. – Dziś już śmiało można powiedzieć, że szkoła całkowicie zmieniła swój wygląd – komentuje burmistrz Józef Rybiński.

 

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości