W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Szkoła Podstawowa w Rzemieniu wśród Najlepszych w Polsce!

8 lutego 2019 roku w Sali Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Konkursu zorganizowanego przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, dla szkół, które zdobyły miano „Szkoły Niepodległej”.

ZHR zaproponował społeczeństwu i swojej organizacji szeroki Program Wychowawczy, do uczczenia 100. rocznicy odzyskania Niepodległości, a konkurs „Szkoła Niepodległej” był jego elementem i trwał od 1 września 2017 do końca grudnia 2018 roku, a zgłosiło się do niego w sumie ponad 400 szkół z całej Polski.

Zaszczytne miano „Szkoły Niepodległej” nadane zostało 215 szkołom z całego kraju, które zrealizowały wszystkie zadania z następujących obszarów:

  • Szlak Trzech Świąt Rzeczypospolitej
  • Szlak Współtwórców Niepodległości
  • Szlak Żołnierzy Niepodległości
  • Szlak Dróg do Niepodległości
  • Szlak Pierwszych Dni Wolności

Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu znalazła się wśród ww szkół i jednocześnie wśród jedynie siedmiu wyróżnionych placówek w województwie podkarpackim!

Konkurs był długofalowy i angażował zarówno uczniów, jak i społeczność lokalną. Należało wykazać się konsekwencją oraz wytrwałością. Ww przedsięwzięciach wzięli udział wszyscy nauczyciele SP w Rzemieniu, uczniowie oraz społeczność lokalna. Szkolnym koordynatorem projektu była nauczycielka historii Pani Aleksandra Wolak.

Uroczystą Galę Szkól Niepodległej rozpoczęła Konferencja historyczna pod przewodnictwem Marszałków Sejmu i Senatu – Pana Marka Kuchcińskiego i Pana Stanisława Karczewskiego, którą uświetnił swoją obecnością Premier Mateusz Morawiecki. Zaproszenie przyjęli tak znamienici goście jak Szefowa Kancelarii Prezydenta RP Pani Halina Szymańska, Senator RP prof. Jan Żaryn, Poseł Sejmu RP Teresa Wargocka, Dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN Pan Adam Hlebowicz, historyk Zbigniew Girzyński oraz z Muzeum J. Piłsudskiego w Sulejówku Kierownik Działu Historii i Badań Naukowych hm. prof. Grzegorz Nowik, który jako Przewodniczący ZHR był wraz z organizatorkami Konkursu – hm. Renatą Adrian-Cieślak i hm. Małgorzatą Siergiej – gospodarzem spotkania.

Uczestnicy uroczystości wzięli udział w otwarciu wystawy w foyer Sejmu z okazji rocznicy Sejmu Ustawodawczego 10.02.1919 r., gdzie powstało także pamiątkowe zdjęcie wszystkich obecnych laureatów.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzemieniu, Lidia Jemioło – Proczek, w imieniu całej społeczności szkolnej odebrała certyfikat, pamiątkową tablicę oraz zestaw książek i kalendarz dla szkoły. Przyjęła gratulacje od Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Pani Małgorzaty Rauch oraz została zaproszona do udzielenia wywiadu przez Radio Rzeszów, tym samym promując Naszą Społeczność lokalną i Społeczność Szkolną.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura na talerzu – kulinaria różnych krajów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Cyrk Korona – Nowe Show jak z Bajki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa