W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje

Szkoła Podstawowa w Wadowicach Górnych imienia Leszka Deptuły [FOTO]

Szkoła Podstawowa w Wadowicach Górnych oficjalnie zyskała patrona. Został nim Leszek Deptuła – związany z mielecką ziemią samorządowiec i społecznik, który zginął tragicznie w katastrofie smoleńskiej.

– To niezwykle ważny dzień dla naszej placówki. Szkoła Podstawowa w Wadowicach Górnych uroczyście przyjęła imię znanego samorządowca, marszałka województwa podkarpackiego, posła na Sejm RP Leszka Deptuły. To patron, na którym możemy się wzorować – podkreślała Danuta Żelazko, dyrektor placówki.

Uroczyste spotkanie stało się okazją do przypomnienia szczegółów zawodowej działalności śp. Leszka Deptuły, o której w swoich wystąpieniach mówili licznie zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele władz samorządowych różnego szczebla. Nie brakło także wzruszających wspomnień członków najbliższej rodziny oraz osób, które – w trakcie współpracy ze zmarłym posłem – niejednokrotnie przekonać się mogły o jego zaangażowaniu w sprawy Małej Ojczyzny, ciepłym usposobieniu i otwartym sercu.

– Ta uroczystość jest dla mnie radosna, pełna dumy, ale równocześnie smutna, bo wracają wspomnienia o wspaniałym koledze, przyjacielu, człowieku, który zawsze z radością i pasją realizował powierzone mu zadania – powiedział obecny na uroczystości starosta mielecki Stanisław Lonczak. Na ręce dyrektor szkoły Danuty Żelazko, a także Joanny Bacy, Przewodniczącej Rady Rodziców i Zdzisława Sypka, Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego, starosta przekazał okolicznościowy list gratulacyjny. Wyraził w nim nadzieję, iż „autorytet i wzorzec osobowy Leszka Deptuły – zaangażowanego samorządowca, społecznika i patrioty – sprzyjać będzie umacnianiu szkolnej wspólnoty i wychowywaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Wadowicach Górnych placówki w duchu poszanowania dla tradycji i miłości do Małej Ojczyzny”.

Warto podkreślić, że podczas uroczystości, wadowickiej szkole nadano także sztandar z wizerunkiem sp. Leszka Deptuły, ufundowany przez lokalnych przedsiębiorców. Poświęcono go podczas Mszy Świętej w Kościele Parafialnym p.w. św. Anny w Wadowicach Górnych, która otworzyła wczorajsze uroczystości.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Stal Mielec czy Stal Rzochów [FELIETON]

Wiadomości Mielec

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa