W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Szkoła Ratownictwa Medycznego z kursem w Dąbrowie Tarnowskiej

Tym razem zaawansowane zabiegi resuscytacyjne u dorosłych w warunkach ZRM.

Ciągłe szkolenie się ratowników medycznych jest wymagane ustawą, która nakłada na nich obowiązek ustawicznego doskonalenia się zawodowego.

Ratownicy chętnie biorą udział w wysokiej jakości kursach, by aktualizować swoją wiedzę, doskonalić umiejętności, ale także aby dyskutować na temat złożonych sytuacji medycznych, by w trakcie prawdziwej akcji oszczędzić czas. Lepiej dokonywać głębokich analiz w trakcie symulacji niż już na miejscu zdarzenia, gdzie konieczne są już perfekcja, zdecydowanie i pewność swoich działań.

Tym razem ratownicy, którzy pracują na co dzień nie tylko w Dąbrowie Tarnowskiej, ale i w szeroko pojętych okolicach, zdecydowali się na udział w kursie z zakresu zaawansowanych medycznych czynności ratunkowych, zorganizowanym przez Szkołę Ratownictwa Medycznego przy Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. Podnosili umiejętności związane z działaniami podejmowanymi przez personel medyczny u poszkodowanego, u którego wystąpiło podejrzenie nagłego zatrzymania krążenia.

To znacznie bardziej złożone działania niż stosowane przy pierwszej pomocy, oparte także m.in. na farmakoterapii. Kurs prowadził rat. med. Mateusz Wszół, kierownik Szkoły Ratownictwa Medycznego w PSPR w Mielcu.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Niedługo Leśny MiniRajd Rowerowy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa