W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Szkołę czeka odnowa

Jeszcze w tym roku ma zostać przeprowadzona termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Janowcu. Gmina pozyskała na ten cel fundusze zewnętrzne.

– Celem inwestycji jest ocieplenie budynku szkoły w Janowcu w zakresie ścian, co znacznie obniży koszty utrzymania obiektu w okresie zimowym. Dodatkowo zaplanowaliśmy remont konstrukcji dachu w celu wymiany części zużytych elementów drewnianych, a także docieplenie stropodachu kotłowni, bo nie spełnia on obowiązujących norm w zakresie izolacyjności cieplnej – mówi burmistrz Józef Rybiński.

Gmina jest już po przetargu na przeprowadzenie tej inwestycji. Zamówienie obejmuje: termomodernizację budynku szkoły, w tym ocieplenie ścian zewnętrznych wraz z wykonaniem elewacji budynku głównego o grubości docieplenia 16 cm. W przyszkolnej kotłowni ocieplone zostaną ściany wraz z wykonaniem elewacji (gr. ocieplenia 10 cm), wymienione okna, drzwi, pokrycie stropodachu wraz ociepleniem, a także kocioł C.O. i armatura. Zmieniony zostanie także dach budynku głównego. 

Koszt tego przedsięwzięcia po przetargu to 403,7 tys. zł. Gmina otrzyma 95 tys. zł dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Roboty mają być zakończone do 30 listopada br.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Niedługo Leśny MiniRajd Rowerowy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa