W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Szkolenie obsługi monitoringu powodziowego [FOTO]

W ramach wdrażania nowego systemu monitoringu powodziowego w powiecie mieleckim, pracownicy Starostwa Powiatowego w Mielcu przeszli dziś specjalistyczne szkolenie.

Z obsługą i możliwościami technicznymi systemu zapoznani zostali pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Biura Informatyki.

Przeprowadzenie szkolenia było jednym z obowiązków wykonawcy inwestycji – firmy RWD Prospect Sp. z o.o. z Tarnowa.
Przypomnijmy, że zakończona w grudniu ubiegłego roku inwestycja objęła montaż łącznie ośmiu stacji pomiarowych poziomu wody na ciekach wodnych zlokalizowanych na terenie powiatu mieleckiego. W ramach zamówienia wybudowano też dwie stacje opadowe w Przecławiu i Borowej, a także zakupiono dwie sztuki kamer obrotowych, które zamontowano w Podborzu oraz Wadowicach Dolnych. Całość przedsięwzięcia kosztowała 140 220,00 zł, przy czym 42 tys. złotych z tej kwoty stanowiło pozyskane przez Starostwo Powiatowe w Mielcu dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Rzeszowie.
Warto dodać, że w późniejszym terminie szkolenie dotyczące obsługi systemu monitoringu odbędą także pracownicy gminnych wydziałów zarządzania kryzysowego, które współpracują ze starostwem w zakresie bezpieczeństwa powodziowego.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa