W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Szkoły przyjazne utalentowanym uczniom

W środę, 12 czerwca 2024 r. w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

 Podczas Gali Laureatów wystąpiło liczne grono uczniów ze szkół prowadzonych przez Gminę Miejską Mielec, którzy uzyskali tytuł laureata w wojewódzkich konkursach kuratoryjnych. Wyróżnienia z rąk Wojewody Podkarpackiego Teresy Kubas-Hul i Podkarpackiego Kuratora Oświaty Doroty Nowak-Maluchnik otrzymali uczniowie z następujących mieleckich placówek: SP 1, SP 2, SP 3, SP 6, SP 9, SP 11 i SP 13.

Godnym podkreślenia jest fakt, że troje uczniów: Maria Kołc i Milena Śręba z SP 3 oraz Emil Wąż z SP 9 mieli po trzy tytuły laureata konkursów i zajęli II miejsce w województwie. Podczas uroczystości przyznano też kuratoryjne certyfikaty „Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom”.

W nielicznej grupie szkół z całego województwa znalazły się dwie placówki oświatowe z naszego miasta: po raz kolejny wyróżnienie otrzymała Szkoła Podstawowa nr 3 im Wojska Polskiego, a drugą placówką, która spełniła kryteria liczbowe laureatów na certyfikat, okazała się Szkoła Podstawowa nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego „Jędrusia”. Certyfikaty z rąk Wojewoda i Kurator odebrali: Adam Jastrząb – dyrektor SP 3 oraz Agnieszka Torba – wicedyrektor SP 9. Warto wspomnieć, że mielecka „Trójka” z 10 tytułami laureatów zajęła II miejsce na Podkarpaciu, natomiast „Dziewiątka” z 6 tytułami laureatów była czwartą szkołą w województwie.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szczury doprowadziły do zamknięcia budynku przedszkola

Wiadomości Mielec

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Nieme kino” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa