W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Szkoły z ”Perspektywami”. Powiatowe placówki wysoko w rankingu!

Aż trzy szkoły średnie prowadzone przez Powiat Mielecki zajęły wysokie miejsca w prestiżowym Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy 2018”. Najlepsze placówki wybrane zostały już po raz dwudziesty.

Tytuł „Złotej Szkoły” w zestawieniu techników otrzymało Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu. Ten dobry wynik świadczy o spełnieniu przez szkołę czterech podstawowych kryteriów: osiąganiu sukcesów w olimpiadach oraz dobrych wynikach matur z przedmiotów obowiązkowych, przedmiotów dodatkowych oraz egzaminów zawodowych. Warto dodać, że szkoła – po raz pierwszy w historii – została sklasyfikowana również w Rankingu Szkół Olimpijskich, obejmującym 200 przodujących liceów i techników.

Powiat Mielecki może być dumny również z liceów. Tytuł „Srebrnej Szkoły” trafił w tym roku do II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mielcu, które w skali kraju znalazło się na 118 miejscu, zaś w skali województwa – na miejscu piątym. Szkoła została uwzględniona również w „Rankingu Maturalnym Liceów 2018” zajmując 111 miejsce na 500 szkół z całej Polski.

W rankingu najlepszych placówek nie zabrakło także I Liceum im. Stanisława Konarskiego w Mielcu – w tym roku przyznano jej tytuł „Brązowej Szkoły” w kategorii liceów.

– Na sukcesy naszych powiatowych szkół składają się pojedyncze sukcesy uczniów oraz zaangażowanie dyrekcji i nauczycieli. Serdecznie gratulujemy dziś wszystkim, którzy swoimi działaniami przyczynili się do uzyskania tytułów złotych, srebrnych i brązowych szkół. Życzę, by podobnych osiągnięć było jeszcze więcej – mówi starosta Zbigniew Tymuła.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dachowanie bmw w Padwi Narodowej

Wiadomości Mielec

Cztery pory roku w gminie Mielec – konkurs fotograficzny [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejne zwycięstwo Czeczeńców. Handball Stal Mielec – AZS Biała Podlaska 33:27 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa