W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Szlachetne Paczki szykują się na finał

Finał „Szlachetnej Paczki” już 10 i 11 grudnia. – Bądźcie z nami – zapraszają wolontariusze. W tym roku paczki trafią do 45 rodzin z powiatu mieleckiego.

Pani Maria ma 95 lat. Mieszka sama, w domu, w którym nie ma bieżącej wody, kanalizacji. Opiekuje się nią jej „Anioł Stróż”, jak nazywa panią Anię. Pieniędzy jest mało, ale pani Maria nie narzeka.

Żyje oszczędnie. Bardzo jej za to brakuje towarzystwa, kogoś kto pomógłby jej w codziennych czynnościach. Z tym pogodzić się jej trudniej, niż z brakiem węgla, czy łazienki, w której mogłaby się umyć.

Pomocy potrzebuje też pani pani Olga, która samotnie wychowuje niepełnosprawnego umysłowo syna Marcina. Na co dzień pani Olga, u której w tym roku wykryto raka trzustki, zajmuje się synem, który cierpi na porażenie mózgowe, ma coraz częstsze napady padaczki. Utrzymują się z renty socjalnej przyznanej dla Marcina.

– Takich historii jak te jest 45. Każda z nich to rodzina, która w tym roku zostanie obdarowana przez darczyńców „Szlachetnej Paczki” – mówi Monika Kłoda, liderka „Szlachetnej Paczki” w Mielcu. – Jak co roku darczyńcy nie zawiedli. Prawie natychmiast pojawiło się ich tylu, ile było potrzebujących rodzin.

Ale za tymi 45 darczyńcami kryje się jeszcze jedna liczba, to te osoby, które wspólnie tworzą paczkę dla wybranej rodziny. Kilkadziesiąt niezwykłych osób, które z potrzeby serca chcą pomóc innym – dodaje.

Finał „Szlachetnej Paczki” odbędzie się 10 i 11 grudnia. Magazyn dla darczyńców mieści się w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Tańskiego 3. To tu od 9 grudnia pracować będzie 25 wolontariuszy. – Wy też możecie pomóc. Pamiętajcie, że podczas finału zbieramy także nakrętki. Trafią one do rodziny, która zbiera je dla chorego dziecka – tłumaczy Monika Kłoda.

Magazyn przy ul. Tańskiego 3 (wjazd od strony apteki/przychodni) czynny będzie – 9 grudnia od 16:30 do 20:00;  10 i 11 grudnia od godz. 8:00 do 20:00.

W tym roku finał „Szlachetnej Paczki” patronatem objęli: Daniel Kozdęba, prezydent Mielca i Zbigniew Tymuła, starosta powiatu mieleckiego.

unnamed-1-4

 

logo_szlachetna_paczka

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa